NOVAK POKAZAO PRAVO LICE: Đoković počistio Grikspora, čeka ga Nišikori u 3. kolu! (VIDEO)

Published

on

Najbolji teniser sveta Novak Đoković lako se plasirao u treće kolo US opena.

Đoković je na stadionu “Artur Eš” u meču 2. kola savladao Holanđanina Talona Grikspora sa 3:0, po setovima 6:2, 6:3, 6:2 za tačno 100 minuta igre.

Đoković je dobro otvorio meč, dobro je servirao i lako je prva dva servis gema pretvorio u vođstvo. Već u četvrtom gemu srpski as je napravio brejk. Prvu šansu je iskoristio i oduzeo servis Holanđaninu.

Novak je potvrdio brejk, zatim rutinski odrađivao svoje servise, da bi u osmom gemu ponovo oduzeo servis rivalu i posle 30 minuta osvojio prvi set sa 6:2.

Snažan uvod u drugi set doneo je prvom teniseru sveta vođstvo od 3:0 uz jedan brejk. I ovde je Đoković sjajno servirao. Međutim, trenutak nepažnje koštao ga je prvog izgubljenog gema u meču. Pri rezultatu 4:2 Đoković je napravio previše grešaka, pa je Grikspor smanjio na 4:3. Međutim, već u narednom gemu stvari su legle na svoje mesto, Novak je lako oduzeo servis Holanđaninu a zatim i priveo set kraju. Posle 35 minuta igre dobio je ovaj deo meča sa 6:3.

Grikspor je dobro otvorio treći set, držao je na početku svoj servis, ali nije dugo izdržao. Đoković je u petom gemu sa nulom oduzeo servis Holanđaninu i poveo sa 3:2. Holanđanin je u narednom gemu imao tri vezane brejk šanse, ali je Novak uspeo da ih spase. Kao rezultat toga usledio je novi brejk Đokovića u gemu posle tog za 5:2. Već u narednom gemu je servirao za meč

Đoković će u trećoj rundi igrati protiv Keija Nišikorija.

Nišikori je savladao Amerikanca Mekenzija Mekdonalda sa 3:2. Japanac je poveo sa 2:0, dobivši prva dva seta sa 7:6, 6:3, da bi se Amerikanac vratio sa 7:6, 6:2. Ipak, iskusni Nišikori je na vreme u petom odlučujućem setu napravio brejk i dobio ga sa 6:3.