45°F / 36°F

Published 2 years ago

By Antonije Kovačević

ZVEZDA RAZBILA PJUNIK: Bukari postigao het-trik! Srpski šampion već u plej-ofu za Ligu šampiona!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Pjunik u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa 5:0 (3:0). Crveno-beli su praktično obezbedili plasman u plej-of kvalifikacija, ali će to morati da ozvaniče 9. avgusta u revanšu.

Bilo je ovo fantastično veće crveno-belih pred nešto više od 40.000 gledalaca na stadionu “Rajko Mitić”.

Istakao se posebno Osman Bukari koji je postigao tri gola, a jedan mu je poništen. Bukari je dodao i jednu asistenciju.

Crveno-beli su poveli u 29. minutu, a strelac je bio Osman Bukari. Sevnula je sjajna kontra domaćina, Katai je poslao loptu ka brzonogom napadaču. Marakana odavno nije videla bržeg igrača od Bukarija, pretrčao je odbranu gostiju, potom i predriblao golmana Pjunika i zatresao mrežu. Prethodno je u 2. minutu njegov gol posle VAR provere poništen zbog ofsajda.

Nije se dugo čekalo na drugi gol, a ponovo je Bukari bio u glavnoj ulozi. Predriblao je čuvara i blago centrirao u peterac gostiju gde se najbolje snašao Kangva. Sudija je prvobitno pokazao da je igrač Zvezde igrao rukom, ali je posle VAR provere pokazao na centar.

U smiraj prvog poluvremena novi gol Bukarija. Ponovo je napadač crveno-belih pokazao zastašujuću brzinu. Dobio je pas u prostor od Kangve, slomio čuvara, a zatim pored golmana Jurčenka poslao loptu u mrežu za 3:0.

Bukari je do het-trika stigao u 70. minutu. Posle pasa Ivanića, Ganjanin je sa desne strane šutirao, a golman Jurčenko se nije proslavio pošto je primio gol koji ne bi smeo da primi.

“Petardu” je zapalio Stefan Mitrović. Čudo od deteta, 19-godišnji fudbaler, je na debiju u Evropi u svom prvom dodiru sa loptom napravio dar-mar po levoj strani, ušao sa levog boka, opalio desnom i pogodio mrežu.

Po svemu sudeći Crvena zvezda će u plej-ofu igrati protiv Makabija iz Haife koji je u prvoj utakmici savladao Apolon iz Limasola sa 4:0.

Izvor: Kurir sport Foto: Mozzart