72°F / 57°F

Published 2 years ago

By Antonije Kovačević

ZVEZDA SE HEROJSKI OPROSTILA: Crveno-beli pobedili Rendžers, navijači pevali “Give peace a chance”

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Glazgov Rendžers u revanš utakmici osmine finala Lige Evrope rezulatom 2:1, ali nisu uspeli da se plasiraju u naredno kolo takmičenja.

Neverovatno – reč koja najbolje opisuje šta se desilo u revanš meču 1/8 finala Lige Evrope Crvena zvezda – Glazgov Rendžers. Konačnih 2:1 (1:0) za Zvezdu odvelo je u narednu rundu škotski tim. Srećniji tim. Tim koji je imao golmana koji je činio čuda.

Razbila je Zvezda rivala koji je u Beograd došao sa tri gola kapitala iz prvog meča! Održala im je čas fudbala, ali sreća je rekla – ne.

Alan Mekgregor je imao svoje veče. Ovaj čovek odbranio je 10 velikih šansi srpskog tima. U nekoliko bacao je magiju ovaj 40-godišnji čuvar mreže. Pavkov, Katai, Ivanić, Pićini, Ohi… Svima je skinuo bar jedan zicer!

Izveo je Dejan Stanković ultraofanzivan tim sa Pavkovom i Ohijem. Bio je to pun pogodak. Od prvog minuta zaletela se Zvezda ka golu rivala i stvarala šansu za šansom. Zapelo je kod realizacije, ali je dobrim delom bilo i do golmana rivala. Šut Ivanića sa 6-7 u 10. minutu apsolutno nikako nije mogao da zaustavi (1:0), ali zato sve ostalo je uspeo. Od momenta gola srpskog kluba dodatno je jačao pritisak ka golu rivala. Ivanić je mogao za minut da postigne dva gola, ali je Mekgregor bio fantastičan.

U jeku možda i najžešćih napada, Rendžers je izjednačio. Pićini se uhvatio za zadnju ložu, pa ga je Kent lagano pretrčao i matirao Borjana (lopta pogodila Dragovića i završila u mreži). Imala je Zvezda još pola sata, ali lopta nije htela u gol. Šansa za šansom – uzalud.

U 93. minutu Ben je iz opravdano dosuđenog penal doneo srpskom timu viš nego zasluženu pobedu – 2:1. Na kraju crveno-beli mogu da budu ponosni na igru u revanš meču. Održali su čas fudbala Rendžersu.

Pre utakmice na Marakani, ispred igrača oba kluba pisala je poruka – MIR, na srpskom i engleskom jeziku!

Povodom rata u Ukrajini, tokom utakmice Delije su pevale na engleskom: “Dajte šansu miru”. Na transparentima je podsećano na ratove od 1950 i Koreje, preko Vijetnama, Iraka, Libije, Jemena, Jugoslavije… Pevali su i “Srbi i Rusi braća zauvek”.