45°F / 36°F

Published 2 years ago

By admin

PARTIZAN ZAVRŠIO SEZONU U EVROPI: Fejnord slavio 3:1 na domaćem terenu!

Fudbaleri Partizana poraženi su od Fejenorda 3:1 (1:0), u revanš meču osmine finala Lige konferencija.

Partizan je u prvom meču u Beogradu poražen 5:2 i u Roterdamu mu je bilo potrebno čudo kako bi prošao dalje.

Čuda nije bilo, pa je Partizan ispao od Fejenorda ukupnim rezultatom 8:3 i završio učešće u Ligi konferencija.

Iako je Stanojević najavio da se Partizan nije predao i da će se to videti po sastavu koji će izvesti, ali on je izveo sastav u istoj formaciji, uz minimalne promene.

Tako je Partizan prvih 15 minuta bio povučen i pod pritiskom od samog starta, ali je preživeo sve napade i kada se oslobodio pritiska pokušavao da zapreti i imao je i korner, ali ne i pravu šansu.

Jedini raspoložen u napadu bio je Kvinsi Menig, koji je probijao po levoj strani, dok ostali nisu pravili razliku.

Fejenord je imao nekoliko udaraca, sve je izblokirao Partizan, a u 35. minutu je poništen gol domaćinu.

Posle udarca Tila je Desers sa peterca smestio loptu u mrežu, linijski sudija je podigao zastavicu i Tejlor je poništio gol.

Delovalo je da će se na odmor otići sa netaknutim mrežama, ali je onda Jevtović uspeo da napravi dva faul u jednoj akciji, da odigra rukom i da dobije žuti karton.

Upravo posle tog igranja rukom, Fejenord je dobio slobodan udarac sa 25 metara. Tornstra je gađao i na 10 metara od gola pogodio Desersa, lopta je prevarila Stevanovića i skrenula u mrežu, a gol je pripisan Desersu.

Na poluvremenu, bilo je 1:0 za Fejenord.

U drugom poluvremenu igralo se otvorenije i Partizan je od starta imao dve solidne šanse. Jednom posle kornera i jednom posle udarca Rikarda sa ivice šesnaesterca, koji je odbranio golman domaće ekipe.

Ipak, domaćin je u 59. minutu duplirao prednost preko Risa Nelsona.

Til je probio po desnoj strani i na tacnu dodao bivšem igraču Arsenala, koji pogađa donji levi ugao za 2:0.

Partizan je odmah odgovorio.

Rikardo je u 61. minutu sa ivice kaznenog udarca pogodio snažnim udarcem donji levi ugao i smanjio zaostatak.

Partizan je u narednih 10 minuta imao još dve sjajne akcije, kada je Rikardo šutirao pravo u golmana i Marković glavom preko gola posle centaršuta Meniga.

Igralo se otvoreno do kraja i gol je visio u vazduhu, a postigao je iskusni Linsen u 90. minutu.

Posle sjajne asistencije Tornstre, zakucao je loptu u rašlje.