41°F / 34°F

Published 1 year ago

By Antonije Kovačević

SRBIJA U ŠOK-MEČU DOBILA TURSKU: Vrata Mundobasketa su sada otvorena!

Košarkaši Srbije savladali su u više nego dramatičnom meču u Beogradu Tursku rezultatom 77:76 (24:21, 13:13, 17:20, 23:22).

Srbija je ostvarila petu pobedu i zauzima drugo mesto u grupi 1. Turska je doživela peti poraz i definitivno ispala iz trke za Svetsko prvenstvo.

Utakmica je rešena praktično u poslednjim sekundama. Gudurić je minut i po pre kraja sa linije penala doneo Srbiji vođstvo 77:76, a u preostalom vremenu nije bilo poena. Turska je imala 12,8 sekundi za poslednji napad, ali je Skoti Vilbekin promašio napad.

Marko Gudurić je bio najefikasniji sa 18 poena, Dušan Ristić je postigao 16, Ognjen Dobrić 11, a Luka Mitrović 10 poena.

U Turskoj je najefikasniji bio Skot Vilbekin sa 22 poena. Bitim je postigao 18 poena, a Spahi 11.

Meč je obeležilo i skandalozno ponašanje selektora Turske Ergina Atamana. On je sredinom treće četvrtine vršio veliki pritisak na sudije posle jedne odluke o faulu. To je toliko iznerviralo selektora Srbije Svetislava Pešića da se uputio ka kolegi, vičući na njega zbog sramnog ponašanja.

Tim Svetislava Pešića sada ima učinak 5-3 i nalazi se na deobi drugog mesta sa Grčkom koja je takođe slavila večeras protiv Belgije sa 72:70.

Ono što je najbitnije jeste da Srbija drži sve u svojim rukama.

Orlovi sada imaju dve pobede više u odnosu na Belgiju i Tursku. Za razliku od Turske, sa kojom imamo bolji skor, Belgija je ta koja ima bolji međusobni učinak. Stoga je Srbiji neophodna još jedna pobeda u preostale dve utakmice kako bi i definitivno obezbedila plasman.

Srbija će u februaru gostovati Grčkoj, a zatim će u poslednjem kolu dočekati otpisanu Veliku Britaniju. Realno je da naš nacionalni tim tu jednu preko potrebnu pobedu traži upravo u utakmici protiv poslednjeplasirane ekipe u grupi.

Naravno, Srbija može na Mundobasket i u slučaju da Belgija ne ostvari dve pobede u poslednja dva kola. Belgija gostuje Velikoj Britaniji, a zatim dočekuje Tursku.

Izvor: Kurir sport Foto: FIBA