41/27°F
45/30°F

Published 2 months ago

By Antonije Kovačević

SJAJNI MAROKO POSLAO FURIJU KUĆI: Španci birali protivnike, pa eliminisani posle penala

Maroko je izbacio Španiju! Senzacija na Mundijalu u režiji fenomenalnih boraca sa afričkog kontinenta. Oni su posle boljeg izvođenja penala savladali Španiju sa 3:0.

Nijedan gol nismo videli tokom regularnih 90 minuta, a ni u produžetcima. Totalno ludilo videli smo u penal serije, gde su Španci promašili sva tri penala! Čudesno je branio Bono… Sarabija, Soler i Buskets nisu našli način da pošalju loptu u njegov gol. Na kraju je Hakimi panenkom brutalno ponizio “furiju”.

Tokom 120 minuta videli smo veliki broj prilika na obe strane. Pravo je čudo da nismo za dva sata fudbala videli gol. Maroko je prošio 3-4 zicera… Isto i Španija, s tim da je “furija” u 120. minutu pogodila čak i stativu.

Prava je drama bila gotovo čitav tok meča.

Treba istići da je Maroko imao neverovatnu podršku sa tribina, gde je bilo više od 25.000 njihovih navijača. Na kraju je nastala slavlje o kome će se još dugo pričati. Čini se da ovaj fantastični tim još nije rekao svoju poslednju reč na Mundijalu. Jedna stvar je izvesna – veliki broj neutralnih ljubitelja fudbala biće svim srcem uz Maroko. Možda je došlo vreme da svetski fudbal dobije senzaciju o kakvoj nije mogao ni da sanja.