sport

PREOKRET ZA POBEDU NAD IRCIMA: Srbija odlično počela kvalifikacije za Mundijal, Mitar heroj meča! (VIDEO)

Published

on

Fudbaleri Srbije pobedili su Republiku Irsku u Beogradu u prvom kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru rezultatom 3:2 (1:1).

Gubili su Orlovi na debiju novog selektora Dragana Stojkovića sa 1:0, zatim preokretom došli do 3:1, da bi u finišu poklonili gol rivalu i bez potrebe uveli meč u dramu, ali su na kraju ipak trijumfalno započeli put ka Mundijalu.

Najveće zasluge za to idu Aleksandru Mitroviću, koji je kao džoker ušao u drugom poluvremenu i sa dva brza pogotka rešio meč. Epitet igrača utakmice može se dati i dvostrukom asistentu Dušanu Tadiću, dok je nemerljiv doprinos imao i Dušan Vlahović, koji je u finišu poluvremena doneo izjednačenje srpskom timu.

On je ujedno i jedini petostruki prvak Srbije u svim šahovskim disciplinama koji je do sada osvojio preko 350 pehara, medalja i priznanja kako na državnom tako i na svetskom nivou. 👏🏆

Posted by Serbian Times on Tuesday, March 23, 2021

Novi početak je uvek težak, pa smo tako videli gotovo 40 minuta ničega od strane Srbije. Jalova inicijativa, bez šuta u gol rivala i jedan jeftino primljeni, a onda u nekoliko napada dokaz da su Orlovi na znatno višem nivou od ovakve Republike Irske.

Za to je samo bilo neophodno da se probudi alfa i omega ovog tima Dušan Tadić i počne da saigrače hrani loptama.

Izjednačujući gol Dušana Vlahovića u 40. minutu, kao kruna sjajne asistencije Tadića, označio je to čuveno probijanje leda.

Već u sledećem napadu su Orlovi mogli do ekspresnog preokreta. Ponovo je Tadićeva lopta imala oči i završila u nogama Filipa Đuričića, čiji je šut sa sedam metara izblokiran, da bi zatim kapiten i sam pokušao da se upiše u strelce – direktno iz kornera. Pogođen je spoljni deo mreže, iako je malo nedostajalo da lopta bude u golu.

A do tada, Srbija bez ideje u završnoj trećini, u sporom ritmu i sa nedostatkom kreacije, dok su Irci jedan od retkih izleta na polovinu Orlova krunisali pogotkom u 18. minutu. Kalum Robinson je sa leve strane ubacio loptu na drugu stativu, gde je Alan Braun nadskočio Mladenovića i matirao Marka Dmitrovića.

Hladan tuš za sve u srpskom taboru. Početak kakav se želeo izbeći po svaku cenu. Uprkos tome, nastavili su Orlovi da kontrolišu posed i vrebaju pravu priliku. Prva takva bila je mat u tri poteza i donela izjednačenje. Filip Mladenović je proigrao u sredini Tadića, ovaj glavom spojio sa golom Vlahovića, koji je pogodio dalji ugao i nastavak utakmice učinio znatno lakšim.

Početak drugog poluvremena i šut sa distance Saše Lukića najavio je da bi Srbija mogla da nastavi sa furioznim napadima, ali je ponovo usledila nešto slabija igra. U tom periodu su Irci imali najbolju šansu, posle kornera i pokušaja Klarka.

Na prvu pravu šansu Orlova čekalo se do 62. minuta, kada je šut Nikole Milenkovića sa 16 metara prohujao pored stative.

Ulazak na teren Aleksandra Mitrovića u sledećem minutu umesto Filipa Đuričića i igra sa dva klasična napadača označila je da se Stojković opredelio sa potpunu ofanzivu. To mu se isplatilo svega nekoliko trenutaka kasnije, kada je Mitrović izveo magičan potez i doveo Srbiju do preokreta.

grao se 69. minut. Dobio je Mitar loptu u prostor, krajičkom oka je video da je golman Iraca loše postavljen, i sa preko 20 metara iz prve plasirao loptu koja je preletela Taversa i završila u mreži. Magija!

Nije se Srbija tu zaustavila. Osetila je da je rival na kolenima i rešila da ga što pre dokusuri. Učinila je to vrlo brzo, već u 75. minutu, a ponovo je egzekutor bio Mitrović. Dušan Tadić je centrirao na pet metara, gde je Mitar na leđima poneo rivale i glavom zakucao loptu iza leđa Taversa za 38. gol u dresu sa državnim grbom i izjednačenje sa rekordedom Stjepanom Bobekom.

U pravog džokera i apsolutnog heroja izrastao je špic Fulama. Sve oči posle ove utakmice biće uprte u njega, iako je u finišu Stefan Mitrović napravio kardinalnu grešku i poklonio Ircima drugi pogodak, koji je delo Džejmsa Kolinsa, za nepotrebnu dramu u samoj završnici.

Iz nje su Orlovi, ipak, izašli kao pobednici i sa tri boda počeli kvalifikacioni ciklus. U narednoj rundi, 27. marta, dočekuju Portugaliju, koja je kod kuće dobila Azerbejdžan sa 1:0. Medvedev je postigao autogol u 36. minutu i doneo trijumf aktuelnom prvaku Evrope i najvećem favoritu grupe A.

Izvor: Sport Klub.rs