Connect with us

sport

NEZAUSTAVLJIVI ĐOKOVIĆ: Novak razmontirao Nemca 3-0 u setovima za 4. kolo US Opena! (FOTO, VIDEO)

Published

on

Novak Đoković je još jednom pokazao da je u fantastičnoj formi. Protiv Jana-Lenarda Štrufa iz Nemačke ostvario je laku i ubedljivu pobedu, 6:3, 6:3, 6:1 i plasirao se u osminu finala US Opena.

Nije Đokoviću mnogo trebalo da se zadrži na terenu, svega 103 minuta je potrošio da dođe pobede nad nemačkim teniserom, pete u isto toliko duela.

Sjajno je igrao od početka do kraja, diktirao ritam i jednostavno, Štruf nije imao načina da ga zaustavi.

Nemac je, što rezultat možda ne pokazuje, igrao zaista dobro, ali zastrašujuće je u kakvoj formi je Srbin i sa koliko lakoće i sugurnosti je dobio ovaj meč.

U prvom setu, Novak je na početku bio suočen sa brejk loptom, uspeo je da je neutrališe.

Plan Štrufa bio je da agresivno igra sve udarce, ali bio je to dvosekli mač, nosilo je to rizik od grešeka, a uz Novakovu sjajnu igru na svim udarcima, nije imao šanse.

U osmom gemu početnog seta, Đoković je napravio brejk, potom posle 39 minuta poveo u meču.

Slično je bilo i u drugom setu, ali ovog puta je brejkove napravio na početku i na kraju, u prvom i devetom gemu.

Već tad je bilo jasno da Nemac nema šta da traži u ovom meču, jer je Đoković apsolutno sve kontrolisao.

Kada je u trećem setu napravio brejk za 3:1, Štruf se slomio, nije bilo ni teoretske šanse da zaustavi furiozan nalet broja jedan koji je dobio naredna tri gema i tako se plasirao među 16 najboljih.

Tamo ga čega Španac Pablo Karenjo Busta koji je pobedio Rilardasa Berankisa iz Italije, 6:4, 6:3, 6:2.

Novak i Karenjo Busta su igrali tri puta, Srbin je dobio sva tri meča, tako da će i u nedelju, najverovatnije u dnevnom terminu biti veliki favorit.

Izvor: Nova.rs