72°F / 52°F
72°F / 57°F

Published 3 years ago

By admin

NEREŠENO SA PRVAKOM EVROPE: Hrabra Srbija gubila 2:0, pa izborila remi sa Portugalom! (VIDEO)

Fudbaleri Srbije i Portugalije odigrali su atraktivan i efikasan meč u 2. kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru, koje će se održati 2022. godine. Bilo je 2:2, i to pošto je naš tim gubio sa 0:2 i pokazao da ipak ima kalibar da se nadigrava sa prvakom Evrope!

Srbija je u prvom kolu pobedila Republiku Irsku sa 3:2, Portugalci su autogolom porazili Azerbejdžance sa 1:0, pa je ovo bio duel dve ekipe koje se bore za 1. mesto grupe A u evropskim kvalifikacijama.

Dragan Stojković Piksi izveo je ofanzivan sastav sa dva špica i dva krila prilično napadačkih karakteristika, ali je tim Srbije jeftino primio dva rana gola, kiksevima Milenkovića, koji je dozvolio skoro 20cm nižem Žoti da lagano šutira glavom.

To je nadoknadio Nemanja Radonjić kao džoker, sa dve asistencije u drugom poluvremenu, za rekordera Mitrovića i Filipa Kostića, koji je u 60. minutu izjednačio na 2:2.

Srbija je onda imala više od igre, ali nije iskoristila indisponiranost Kristijana Ronalda, koji je bio potpuno van prepoznatljive forme.

Na kraju, Portugalci su bili blizu gola, nije bilo VAR-a da utvrdi da li je u 93. minutu lopta potpuno prešla liniju pri šutu Ronalda.

Arbitri nisu hteli da priznaju pogodak, Ronaldo se iznervirao, dobio žuti karton i pobegao sa terena. Bacio je čak i kapitensku traku, revoltirano je krenuo ka tunelu, nije hteo ni da čeka poslednji zvižduk.

Prethodio je tome crveni karton Milenkovića, i to direktan, sudija je bio na metar i nije mu oprostio.

Onda je usledio momenat koji će ući u istoriju fudbala, nikada do sada Ronaldo nije iz protesta napustio utakmicu na ovakav način, traka je završila na travi Marakane.

Inače, Srbija i Portugalija dele vrh tabele sa po četiri boda, Luksemburg je na tri, Azerbejdžan i Irska su na nuli.

Izvor: Nova.rs