61°F / 37°F

Published 2 years ago

By admin

MAJAMI IZBACIO ATLANTU: Bogdanović završio sezonu povređen! (VIDEO)

Košarkaši Majami hita savladali su na svom parketu ekipu Atlante hoksa sa 97:94 u petom meču prve runde plej-ofa Istočne konferencije NBA lige. Majami je tako sa 4-1 eliminisao Atlantu i prošao u polufinale konferencije.

Atlanta sezonu završava već u prvoj rundi plej-of faze.

“Jastrebovi” nisu imali dovoljno energije i kvaliteta da značajnije namuče veoma dobru ekipu “vreline”.

Majami je slavio u veoma neizvesnoj petoj utakmici i sa 4-1 obezbedio plasman u polufinale Istoka.

Nakon egal prve četvrtine, tim Erika Spolstre preuzeo je potpunu inicijativu u drugih 12 minuta meča.

Na poluvreme je “vrelina” otišla sa 12 poena prednosti, ali se sve vreme čekao odgovor uporne Atlante.

Iako znatno oslabljena povredama, ekipa iz Džordžije pružila je svoj maksimum do kraja meča i na krilima Deandre Hantera uspela da smanji deficit na samo dva poena, koliko je iznosilo na početku poslednjeg minuta meča.

Majami je pokazao koncentraciju i sigurnost u završnici, odbranio prednost i priveo meč kraju.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović zbog bola u kolenu desne noge nije bio na raspolaganju treneru Makmilanu za ovaj meč.

Majami su do ključne pobede predvodii Oladipo sa 23, Adebajo sa 20 i Hiro sa 16 poena.

Najefikasniji u redovima Atlante bili su pomenuti Hanter sa 35 i Galinari i Herter sa po 12 poena.

Za Atlantu je sezona gotova, dok Majami beleži plasman u polufinale Istočne konferencije, gde će čekati boljeg iz duela Filadelfije i Toronta.

Filadelfija vodi sa 3-2.

U ostalim utakmicama Memfis je sa 111:109 pobedio Minesotu i sada ima 3-2 u seriji, dok je isti rezultat u okršaju Finiksa i Nju Orleansa, nakon što su Sansi slavili rezultatom 112:97.