41/36°F
41/32°F

Published 2 months ago

By admin

FRANCUZI U POLUFINALU: Englezi bili bolji, promašili penal u finišu, Kejn tragičar!

U polufinale Svetskog prvenstva u fudbalu ide selekcija Francuske, koja se pobedila Englesku rezultatom 2:1.

Već od prvog sudijskog zvižduka, fudbaleri obe ekipe ušli su agresivno u meč, sa željom da što pre postignu pogodak. Prvu priliku za Francuze imao je Žiru koji je glavom šutirao posle jednog centaršuta, ali pravo u Pikforda, koji nije imao većih problema u ovoj situaciji.

Nastavili su Trikolori sa napadima, u 17. minutu su stigli i do vođstva. Maestralni Čuamini je sa nekih 25 metara poslao neodbranjiv projektil ka protivničkom golu, Pikford se ispružio koliko je mogao ali lopta je pogodila sam ćošak.

Nije ovaj gol uspeo da poremeti Engleze, pošto je tim Sautgejta od tog momenta krenuo da igra još ofanzivnije, i konstantno je pravio probleme selekciji Francuske. Mogli su Englezi u 22. minutu da stignu do izjednačenja, tada se Kejn našao u situaciji jedan na jedan sa golmanom, ali je fantastični Loris uspeo da sačuva svoju mrežu.

Tri minuta kasnije, Kejn je pao u kaznenom prostoru posle jednog duela sa protivničkim igračem, Englezi su tražili penal a glavni arbitar je nakon konstultacija sa VAR sobom samo odmahnuo rukom. Francuzi su potom spustili loptu, oslobodili se pritiska i na poluvreme otišli sa jednim golom prednosti.

U drugih 45 minuta, gledali smo strašan fudbal, baš kakav i treba da bude u ovako velikoj utakmici. Englezi su bili “gladni”, verovali su u sebe i strpljivo čekali pravi trenutak da ugroze protivnički gol.

U 53. minut Saka je pao posle jednog duela sa protivničkim igračem, a sudija je prstom pokazao na belu tačku. Odgovornost na sebe preuzeo je Hari Kejn koji je preciznim udarcem matirao Lorisa i doneo izjednačenje svojoj ekipi.

Megvajer je u 70. minutu imao veliku priliku. Nakon prekida, Megvajer je glavom šutirao a lopta je očešala desnu stativu gola Freancuske, imali su Francuzi mnogo sreće u ovoj situaciji.

A onda, u 77. minutu Francuska ponovo dolazi do vođstva. Olivie Žiru je iskoristio sjajan centaršut i sjajnim udarcem zatresao protivničku mrežu. Po ko zna koji put francuski golgeter je podsetio zbog čega je jedan od najboljih napadača današnjice.

Sedam minuta kasnije, sudija je svirao i drugi penal za Engleze. Ponovo je Kejn preuzeo odgovornost, ali ovog puta šalje loptu daleko preko prečke.

U polufinalu Mundijala Francuska će igrati protiv selekcije Maroka, koja je danas napravila veliko iznenađenje pobedivši favorizovani Portugal.

Izvor: Kurir Sport Foto:

YOU MAY LIKE

KAKVA SCENA USRED AMERIKE: Najveći MMA borac svih vremena završio karijeru uz “Himnu za spas Srbije”! (VIDEO)
SRBIN KOJI RADI ZA FBI OTKRIVA KAKO IZGLEDA NJEGOV ŽIVOT: Ne spava po 9 dana, govori 10 jezika i pravi je genije!
UGLEDNI LEKAR SUPRUZI NANEO STRAŠNE POVREDE: Dobio 30 dana pritvora, isplivali jezivi detalji!
A NIKO JOJ NIJE VEROVAO: Srpska pevačica sinoć je bila na dodeli Gremija sa Bijonse i Adel!
ZOVU JE “KRALJICA TROTOARA”: Švajcarski mediji srpsku pevačicu proglasili najpopularnijom prostitutkom!
AMERIKANKA IZVREĐALA NOLETA I SRPSKI NAROD: Ne priznajem Đokovićevu titulu, Srbi imaju sindrom žrtve!
VELIKI DAN ZA NJUJORŠKE SRBE: Patrijarh služio prvu liturgiju u crkvi Svetog Save otkako je ona izgorela na Uskrs 2016. godine (VIDEO)
MILVOKI PROSLAVIO SVETOG SAVU: Patrijarh Porfirije poručio roditeljima: "Ne učite decu samo da budu Srbi..." (FOTO+VIDEO)