41°F / 34°F

Published 3 years ago

By admin

EKSPRESNO DO TRIJUMFA: Pobeda Đokovića na startu AO!

Đoković nadigrao Šardija sa 3:0 po setovima 6:3, 6:1, 6:2 u prvom kolu Australijan opena. U drugom kolu Novak se sastaje sa Amerikancem Fransisom Tijafoom.

Kao što se i očekivalo Novak je zabeležio i 14 pobedu u 14 međusobnih duela sa Fancuzom. Kakav-takav otpor Šardi je pružio samo u prvom setu, u nastavku na terenu je bio samo jedan igrač. Đoković je delovao sigurno na terenu, a sve je izgledalo kao lakši trening za njega tenisera. Protivnik jednostavno nije imao rešenja za odličnu igru našeg asa.

Novak je na startu meča oduzeo servis Šardiju i tako dao do znanja protivniku da nema šta da traži u ovom meču. Do kraja seta napravio je još jedan brejk i rešio set u svoju korist – 6:3.

Drugi set doneo je još sigurniju igru našeg asa. Na svoj servis u celom setu izgubio je samo jedan poen, to dovoljno oslikava njegovu snagu u ovom duelu. Protivnik se mučio na svoj servis, a uspeo je da osvoji samo jedan – 6:1.

Kao i predhodna dva seta naš as je i treći počeo ranim brejkom i prednošću od 2:0. Potom je rutinski priveo set kraju, oduzevši protivniku još jedan servis – 6:2.

Na kraju laka pobeda našeg asa u meču koji je trajao 91 minut, a naš teniser nije dozvolio protivniku da osvoji nijednu brejk priliku.

USPEH KARIJERE: Prva Ninina grend slem pobeda, sledeća je Serena!

GLASANJE ZA NBA ALL STAR: Jokić drugi iza Lebrona, podržimo da ga prestigne!

EKSKLUZIVNO, SVETSKA PREMIJERA “DARE IZ JASENOVCA: Gledaoci u Čikagu u suzama napuštali salu pre kraja filma! (FOTO, VIDEO)

Naredni Rival Novaka Đokovića je Amerikanac Frensis Tijafo 62. igrač na ATP listi, koji je nadigrao Italijana Stefana Travalju 7:6 (7:5), 6:2, 6:2.

Đoković je kompletirao sjajan prvi dan u Melburnu za srpske tenisere, pošto su prethodno pobede zabeležili Miomir Kecmanović, Dušan Lajović i Nina Stojanović…

Izvor: RTS Foto: Youtube / Wimbledon