45°F / 36°F

Published 3 years ago

By admin

EKSPRESNO DO ČETVRTFINALA: Đoković u tri seta savladao Garina!

Novak Đoković je u četvrtfinalu Vimbldona! Najbolji teniser sveta je u osmini finala rutinski savladao Čileanca Kristijana Garina 6:2, 6:4, 6:2.

Srpski teniser će 12. put u karijeri igrati četvrtfinale turnira na Ol Ingland klubu, jubilarni 50.  put na grend slemovima.

Novak je slavio posle sat i 48 minuta. Zabeležio je 9 aseva, 28 vinera i 23 neiznuđene greške. Garin jednostavno nije imao odgovor za igru prvog tenisera sveta, zabeležio je 14 direktnih poena i 26 promašaja.

U borbi za polufinale aktuelni šampion igraće protiv pobednika duela Rubljov – Fučovič.

Apsolutno je dominirao Đoković u prvom setu, koji je dobio za samo 23 minuta. Stegnut je bio Garin na startu, pa je prvi reket sveta odmah napravio brejk. Nije imao Čileanac odgovor na fantastičnu igru Srbina, koji je u petom gemu napravio još jedan brejk i sigurno došao do seta.

U drugom se vodila znatno veća borba. Nešto više grešio je Novak, pa se na početku susreo sa brejk loptama. Ipak, sačuvao je svoj servis. U svakom narednom gemu je Đoković imao brejk lopte, ali je Garin uspevao da se izvuče. U devetom gemu je konačno slomio otpor rivala Srbin, i uzeo je brejk koji mu je bio dovoljan za set.

Podigao je Đoković nivo igre u nastavku, nije Garin mogao da se nosi sa tim ritmom, pa je već u prvom gemu trećeg seta viđen brejk. Dominirao je Novak, još jednom je oduzeo servis protivniku i rutinski došao do pobede.

Izvor: N1 Foto: Twitter / @DjokerNole