45°F / 36°F

Published 3 years ago

By Antonije Kovačević

DENVER OPET NA IVICI: Lejkersi poveli sa 3-1, sad je na redu preokret!

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa savladali su Denver Nagetse 114:108 i poveli 3-1 u finalu Zapada NBA plej-ofa.

Lejkersi su kontrolisali rezultat od početka do kraja meča, potpuno su zaustavili Nikolu Jokića, Nagetsi su imali rezultatski priključak, ali nisu uspevali da preokrenu rezultat.

Ključni detalj meča dogodio se tri minuta pre kraja, kada su sudije propustile da sviraju faul Džejmsa nad Marejem, u napadu Denvera pri vođstvu Lejkersa 105:102.

“Jezeraši” su potom pobegli na 109:102, a onda u penal završnici “odbranili” vođstvo i stigli na pobedu od velikog finala NBA lige.

Predvodio ih je Entoni Dejvis sa 34 poena (10/15 iz igre) koji je pogodio prvih sedam šuteva u nizu te doneo Lejkersima dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu.

Iako je igrao očajno tokom većeg dela drugog poluvremena, Lebron Džejms je bio siguran u završnici meča i na kraju završio sa 26 poena (7/18) uz 9 skokova i 8 asistencija.

Dvocifren učinak imali su još Kantevijus KoldvelPoup sa 13, Dvajt Hauard sa dabl-dablom od 12 poena i 11 skokova uz sjajnu rolu u prvom poluvremenu, te Radžon Rondo sa 11 poena i 7 asistencija, te Kajl Kuzma sa 10 poena.

Nagetse je predvodio Džamal Marej sa 32 poena (12/20) i 8 asistencija uz nekoliko neverovatnih koševa kojima je održavao Denver u životu.

Ipak, nije imao adekvatnu podršku saigrača, čak ni Nikole Jokića koji nije mogao da se nosi sa raspoloženim centrima Lejkersa, a kada se razigrao u drugom poluvremenu, ušao u probleme sa faulovima (pet na osam minuta pre kraja.

Srbin je meč završio sa 16 poena (6/13) uz 7 skokova i 4 asistencije. Poen više je postigao Džerami Grant, 13 je dodao Majkl Porter uz 8 skokova, a 12 Monte Moris.

Izvor: B92.net Foto: Youtube