68°F / 61°F
79°F / 64°F

Published 4 weeks ago

By Serbian Times

BRAVO, BRANISLAVE! Srbin osvojio dve srebrne medalje na Evropskom prvenstvu u obaranju ruku! (FOTO)

Srbija je osvojila još dve medalje na Evropskom prvenstvu u obaranju ruku, koje se održava u Slovačkoj.

Branislav Jakšić iz Novog Sada osvojio je drugo mesto i dve srebrne medalje u kategoriji grand masteri (ljudi koji imaju više od 60 godina) levom i desnom rukom do 100kg.

Branislav je u velikoj konkurenciji od preko 30 zemalja uspeo je da dođe do finala i osvojio srebro za Srbiju. U master kategoriji nastupali su i Radiša Milojković iz Petrovca na Mlavi i Stevan Jankov iz Novog Sada koji su osvojili 5. mesto u svojim kategorijama.

Na ovom Evropskom prvenstvu Srbija je po prvi put imala svog predstavnika u kategoriji osobe sa invaliditetom gde je reprezentativac Roland Senješ osvojio 4. mesto. On je u polufinalu izgubio od Ukrajinca koji je posle i osvojio 1. mesto.

Predsednik Srpskog sportskog saveza Nenad Smiljković istakao je da je veoma zadovoljan nastupom juniora i mastera, osvojili smo do sad tri medalje dva srebra i jednu bronzu) i nekoliko četvrtih i petih mesta.

Srbija je pokazala Armwrestling napreduje i da možemo da se nosimo sa evropskim silama u ovom sportu. Do kraja Evropskog prvenstva očekuju nas još borbe u kategoriji seniori u petak i subotu.

Za Srbiju će nastupati u kategoriji seniori Mladen Antonić do 70kg, Nemanja Grujić do 100kg, Stefan Milić 110kg i Ljubodrag Krstić 110kg+.

Nadamo se da će naši reprezentativci u sportskom obaranju ruke da obraduju naciju sa još medalja sa Evropskog prvenstva iz Slovačke.

SRBIJO, BUDI PONOSNA! Naši srednjoškolci osvojili bronzane medalje na Balkanskoj matematičkoj olimpijadi!

OGROMAN USPEH SRPKIH STUDENATA U BELGIJI: Osvojili nekoliko priznanja na međunarodnom muzičkom takmičenju!

BRAVO, MILICE! Gimnazijalka iz Kikinde osvojila 2 zlatne medalje iz fizike na Svetskom takmičenju u Turskoj! (FOTO)

Izvor: Telegraf

OVO JE ŽENA UBIJENA U RAKOVICI! Željko nožem ubio suprugu nakon svađe, a potom ušetao u policiju i priznao zločin! (FOTO)
"MORA DA UMRE": Sramni komentari upućeni Đokoviću od strane protivnikovih trenera! (VIDEO)
EKSKLUZIVNA ISPOVEST, POP STOILJKO KAJEVIĆ: Srpski sveštenik koji je boreći se protiv komunista digao u vazduh 6 ambasada, 7 godina bio u zatvoru, gledao smrti u oči...
JAVIO SE NAJVEĆI ĐOKOVIĆEV HEJTER: Oglasio se nakon Novakovog povlačenja i iznervirao sve njegove navijače! (FOTO)
"GOAT, MENTALNA MAŠINA": Mekonahi na sjajan način opisao podvig Novaka na Rolan Garosu! (FOTO)
"LJUDI, POSTALA SAM SRPKINJA": Lepa Liz se udala za Žarka, postaće majka, a posle 4 godine je dobila srpski pasoš! (VIDEO)
ŠKOLA MU ODALA POČAST: Trenutkom tišine za nastradalog Marka u Čikagu obeležen dan diplomiranja!