Specijalno tužilaštvo u Prištini saopštilo je danas da je oslobodilo četvoricu osumnjičenih za pucnjavu u Banjskoj u Zvečanu, zbog nedostatka dokaza da su umešani u slučaj.

Kako je saopšteno iz Tužilaštva, osumnjičeni su oslobođeni u utorak, javila je Koha a prenosi Tanjug.

„Obaveštavamo vas da su četiri osobe koje su uhapšene tokom akcije Kosovske policije, u selu Banjska u opštini Zvečan, juče pušteni na slobodu od strane Specijalnog tužilaštva Republike Kosovo u nedostatku dokaza kosovske policije“, saopštilo je Tužilaštvo.

Takozvana kosovska policija uhapsila je osam osoba koje sumnjiči da su povezane sa oružanim sukobom u nedelkju u selu Banjska.

Ulaz u selo Banjska otvoren za sve

Posle četiri dana pripadnici Specijalnih jedinica tzv. kosovske policije dozvolili su ulazak u selo Banjska, javlja reporter Tanjuga.

Nakon što su iz tzv. kosovske policije potvrdili da su sinoć završili policijsku operaciju provere terena.

Policajci su rekli da u selo može da se uđe, ali da se ne skreće sa puta, dok se na samom ulazu u selo nalazi još jedna patrola tzv. kosovskih specijalaca.

Do danas, u Banjsku su mogli da uđu samo meštani uz kontrolu tzv. kosovske policije. U noći između subote i nedelje došlo je do sukoba grupe Srba sa pripadnicima tzv. kosovske policije, i tom prilikom stradali su jedan policajac i tri građanina srpske nacionalnosti, a uhapšeno je osmoro Srba.

POVEZANE TEME:

SRBI IZ KOSOVSKOG POMORAVLJA ODALI POČAST STRADALOJ BRAĆI: Čekali u redovima kako bi zapalili sveće! (FOTO)

NOVI INCIDENT NA KOSOVU I METOHIJI: Kamenovana srpska škola u Lipljanu! (FOTO)

“ČEKAM DA ME NEKO PROBUDI IZ OVOG KOŠMARA, UVEK ĆEŠ BITI NAJBOLJI TATA NA SVETU”: Potresne reči supruge ubijenog Srbina

Izvor: Telegraf/Telegraf
Foto: VISAR KRYEZIU / TANJUG/AP