52°F / 46°F

Published 1 year ago

By Serbian Times

ZVEZDA POKORILA MAKABI U TEL AVIVU: Nedović odigrao utakmicu sezone!

Crvena zvezda u 24. kolu Evrolige pobedila Makabi u Tel Avivu 89:86 i prekinula niz poraza.

Za razliku od ranijih utakmica, ovog puta Zvezda je dobro ušla u utakmicu. Snagu je crpela iz dobre odbrane, mada je napad škripao. Sve dok u igru nije ušao Nemanja Nedović.

Izuzetno je raspoložen bio bek Crvene zvezde, ne samo u tom periodu, već i u čitavom prvom poluvremenu. Za to vreme postigao je 18 poena, pogodio četiri od šest trojki i najviše zahvaljujući njemu, ali i generalno odličnom šutu za tri poena (7/11) Zvezda je na poluvreme otišla sa +10 – 44:34.

Makabi je krenuo agresivno u trećoj četvrtini, međutim Zvezda je dva puta odbijala opasne udare domaćina. Prvo kada su napravili seriju 5-0 i to ofanzivnim skokom. Briljirao je Luka Mitrović koji je dva otpatka pretvorio u poene. A kada je Makabi napravio 6-0 i prišao na -10, u igru je ponovo ušao Nedović i nastavio svoj šou.

Postigao je novih osam poena, od toga dve trojke i ponovo Zvezdi doneo sigurno odstojanje od +16 – 57:41. Sve je delovalo gotovo savršeno, pošto je Zvezda dočekala poslednji kvartal sa +14 – 69:55. Ipak, krizno je bilo prvih pet minuta odlučujuće četvrtine.

Zvezda je u tom periodu postigla samo četiri poena, Makabi se razgoropadio i smanjio na samo šest razlike – 73:67. Ipak, tihi heroj Zvezde u Tel Avivu Luka Mitrović uspeo je prvo da „izmisli“ dva poena, a onda je Luka Vildosa ukrao loptu i postigao poene za novih +10 – 77:67. Ali pobeda još nije bila obezbeđena, a za to je najzaslužniji Vejd Boldvin, koji je igrao evroligašku utakmicu karijere.

Makabi je uspeo da priđe na samo poen razlike 31 sekund pre kraja. Ipak, u narednom napadu odgovornost je preuzeo Ognjen Dobrić, koji je 13 sekundi pre kraja pogodio izuzetno važan koš za vođstvo Zvezde 85:82. Ušlo se u penal završnicu i na kraju hladnokrvni Vildosa pogodio sva slobodna bacanja i doneo Zvezdi veliku pobedu.