41°F / 34°F

Published 1 year ago

By Serbian Times

ZVEZDA I BEZ ČETIRI BITNA IGRAČA UPISALA DEVETU POBEDU U EVROLIGI: Valensija promašila šut za pobedu!

Košarkaši Crvene zvezde stigli su do velike pobede nad Valensijom u 17. kolu najelitnijeg evropskog takmičenja. Utakmica koja se igrala u dvorani “Fuente san Luis završena je rezultatom 75:77 u korist srpskog tima.

Duško Ivanović danas je bio bez Luke Vildoze i Fakunda Kampaca, argentinskog tandema koji je projektovan da liderstvom i svojim kvalitetima nosi na parketu crveno-bele.

Iskusni trenerski vuk, svestan da je njegova šuterska linija ranjena svesno je limitirao broj šuteva za tri i forsirao igru pod obručem u prvom poluvremenu.

Voljni momenat ponovo je bio neverovatan, ponovo je imponovao način na koji je Zvezda odrađivala defanzivne zadatke. Međutim, agresivna odbrana Zvezde nosi sa sobom veliki broj faulova, sudijski kriterijum danas nije dozvoljavao Ivanoviću da vodi utakmicu onako kako je navikao.

PRATITE NAS I NA FEJSBUKU:

Bili su crveno-beli bolji u svim statističkim parametrima u toku prvog poluvremena, procentima šuta, asistencijama, skokovima, ukradenim loptama, jednostavno sve je bilo danas na strani tima sa Malog Kalemegdana, ali…

Protivnik je, kao implikacija agresivne odbrane ujedinjene sa čudnim sudijskim kriterijumom izveo čak 17 slobodnih bacanja u prve dve deonice, pogodio 16, i samo tome je mogao da zahvali što je na veliki odmor otišao sa -5.

Nastavak je doneo potpuno drugačiju košarku. Zvezda kreće da forsira šut za tri, Valensiji značajno padaju procenti šuta sa linije penala, i u takvom ritmu, koga je karakterisao veliki broj izgubljenih lopti i promašenih šuteva na obe strane, srpski tim uspeva da održava konstantnu prednost.

Ona se celim tokom drugog poluvrmena kretala u rasponu od 2 do 6 poena, sve do ulaska u poslednja tri minuta. Filip Petrušev je pokazao da polako izrasta u jednog od lidera ekipe, i upravo na njegovim krilima Zvezda pravi seriju i ide na +9.

Španski tim smogao je snage da se vrati u meč, smanji na samo tri poena prednosti, ali je u penal završnici, kapital iz pretnodnog dela susreta bio dovoljan Zvezdi za važnu pobedu, kojom srpski tim dolazi na deobu pozicije osam, koja vodi u plej-of Evrolige.

Najefikasniji akter susreta bio je Filip Petrušev sa 24 poena i 9 skokova, Nedović je upisao 18 uz 6 asistencija. Na drugoj strani DŽouns je postigao 14, a Harper 11 poena.