43°F / 36°F

Published 4 years ago

By admin

ŽIV JE DENVER, UMRO NIJE: Neverovatne partije Jokića i Mareja spasila tim od ispadanja! (VIDEO)

Košarkaši Denvera su pobedili Jutu u petoj utakmici prve runde plej-of serije rezultatom 117:107 i izbegli ispadanje iz takmičenja!

Spektakularna utakmica je odigrana u Orlandu, Nagetsi nisu smeli da dozvole poraz jer bi to značilo kraj serije i sezone za njih.

Do pobede u najvažnijoj utakmici sezone Nagetse su vodili Džamal Marej i Nikola Jokić, najbolji igrači tima koji su zajedno ubacili 73 poena.

Jokić je sve započeo, sa 21 poenom u prvoj četvrtini, posle čega je izgubio ritam, pa se činilo da će Denver ponovo doživeti poraz.

Ipak, kada je bilo najpotrebnije probudio se Marej i posle tihog prvog poluvremena u kom je upisao devet poena, u naredne dve četvrtine je ubacio 33 poena i stigao do ukupnog rezultata od 42 poena, uz devet skokova i osam asistencija, bez izgubljene lopte.

Jokić je meč završio sa 31 poenom, šest uhvaćenih lopti i četiri dodavanja. Vredi napomenuti da je on ubacio i sedam trojki.

Reprezentativac Srbije je imao blistavi početak meča, pogodio je svih osam šuteva, od čega pet trojki, uključujući i koš iz koraka sa gotovo devet metara u poslednjim sekundama uvodnog perioda.

Odmor u drugoj četvrtini mu nije prijao, Juta je iskoristila momenat i anulirala minimalni zaostatak iz premijernog kvartala, te na odmor otišla sa devet poena viška.

Nagetsima je očajnički bio potreban raspoloženi igrač i u drugom poluvremenu se on pojavio u liku Mareja.

Plejmejker Denvera je najavio da ima u sebi dovoljno samopouzdanja da preuzme stvari u svoje ruke, pa je započeo praktično simultanku.

Nizao je Marej poene, Jokić je uspevao s vremena na vreme da mu pruži podršku, blokadom nad Rudijem Goberom je sprečio Jutu da pokrene novu seriju, te u poslednjem minutu trojkom iz ugla stavio tačku na meč.

Uz Jokića i Mareja se istakao i Majkl Porter sa 15 poena, ali je u finišu napravio dve velike greške koje srećom nisu koštale ekipu.

Dvocifreni učinak imao je još samo Džeremi Grent kome idu zasluge za protagonizam u momentima kada se lomila utakmica.

Vredi istaći i da su Marej, Jokić i Grent na terenu proveli više od 40 minuta, a srpski centar najviše od svih aktera, nešto manje od 43 minuta.

U taboru Jute najefikasniji je bio Donovan Mičel sa 30 poena, Džeremi Klarkson je sa klupe ubacio 17, dok je Majkl Konli upisao istovetan poenterski učinak.

Džo Ingls je meč završio sa 13, Gobera su Nagetsi odlično čuvali i dozvolili mu svega 11 poena uz 12 skokova za 42 minuta na parketu.

Šesti meč serije između je na programu već u četvrtak od 22.00.

Izvor: Nova.rs