45°F / 36°F

Published 2 years ago

By admin

ZAVRŠEN SRPSKI OKRŠAJ NA VIMBLDONU: Nole pobedio Kecmanovića 3:0 u setovima!

Prvi nosilac Vimbldona Novak Đoković fenomenalnom igrom savladao je Miomira Kecmanovića rezultatom 3:0 (6:0, 6:3, 6:4).

Time se Đoković plasirao u osminu finala turnira koji je osvajao sedam puta u karijeri i tamo će se sastati sa Holanđaninom Timom van Rijtovenom.

Ne pamti se da je Novak odigrao tako dobar set, kao što je bio prvi u ovom susretu. Za samo 24 minuta je počistio sunarodnika sa čuvene vimbldonske trave.

Od početka je Kecmanović delovao stegnuto usled pritiska igranja na Centralnom terenu, ali vrlo brzo je postalo jasno da je sve produkt izvanredne igre Đokovića.

Iz gema u gem je crtao po terenu i nije dozvoljavao ni promil šanse 13 godina mlađem Srbinu da uopšte pomisli da može do iznenađenja ovog popodneva.

Posle samo 24 minuta rešen je prvi set, a u drugom je Kecmanović ipak počeo da igra nešto opuštenije i znatno bolje.

Održavao je ritam i rezultatski egal sve do osmog gema kada je Đoković iz neverovatne defanzive stigao do brejk lopte.

Potom je to pretvorio u prednost koja se nekoliko minuta kasnije ispostavila ključnom za osvajanje drugog seta.

Novak je po istom receptu nastavio da melje Mišu i u trećem setu, te je ekspresno došao do dva brejka razlike i vođstva od 5:2.

Servirao je za meč, ali ga je sunarodnik iznenadio i napravio brejk, a potom i odservirao za 5:4.

Ali, više od toga Kecmanović nije mogao i Đoković je vrlo rutinski i na iskustvo dobio gem za plasman u osminu finala.