Chicago
75°
Partly Cloudy
6:37 am6:48 pm CDT
Feels like: 75°F
Wind: 8mph ENE
Humidity: 64%
Pressure: 30.08"Hg
UV index: 1
SatSunMon
73/59°F
72/63°F
70/61°F

Published 3 months ago

By Serbian Times

VOJSKA KOSOVA POD PUNIM ORUŽJEM U MITROVICI! Srbi uznemireni, Albanci tvrde da je u pitanju redovna vojna vežba! (VIDEO)

Na društvenim mrežama pojavio se snimak na kojem se navodno vide prištinski vojnici, u dugačkoj koloni i pod oružjem, kako se kreću južnim delom Kosovske Mitrovice.

Reakcije na mrežama povodom ovog snimka su burne.

Nakon što je na društvenim mrežama snimak postao viralan, oglasio se i kosovski ministar odbrane Armend Mehaj.

Ovaj ministar u svojoj objavi na Fejsbuku, tvrdi da je u pitanju vojna vežba.

„Danas je Treći puk izveo uslovni pohod koji je bio predviđen za 215 naših vojnika. Marš u Mitrovici je krenuo od kasarne ‘Minatori’ do sela Svinjare i ponovo se vratio u kasarnu“, napisao je Mehaj.

On ujedno ističe da su ovi, kako ih je nazvao „marševi“ redovni, te apeluje na sve da ovim aktivnostima „ne daju druge konotacije“.

Takođe ističe da je odgovornost za „bezbednost naših građana“ na Kosovskoj policiji, koja je, prema njegovim rečima, „na vrhuncu svojih dužnosti“, te da „veoma uspešno“ obavlja svoj posao.

PROČITAJTE VIŠE:

SRAMNA UCENA ALBANSKOG PREMIJERA: Nema dijaloga sa Srbijom dok se ne oslobode kosovski policajci!

PUŠTEN RADOŠ PETROVIĆ: Srbin koji je prvi uhapšen na severu Kosova konačno sa porodicom!

KURTI PRIZNAO: Gradonačelnici na severu nemaju legitimitet, potrebni novi izbori u četiri opštine!

Izvor: Glas javnosti/ Kossev.info
Foto: Printscreen Twitter

YOU MAY LIKE