39°F / 34°F

Published 2 years ago

By admin

VEČITI DERBI: Zvezda savladala Partizan sa 2:0!

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan u 166. “večitom derbiju” rezultatom 2:0

Crvena zvezda se vratila u borbu za titulu. Nokautirali su crveno-beli Partizan 2:0, golovima Ohija u 29. i Kataija u 43. minutu. U svim segmentima igre nadigrali su velikog rivala.

Fudbaleri Crvene zvezde razbili su Partizan u prvih 45 minuta. Od starta su atakovali na gol Partizana kao osice, posebno Ivanić i Katai, dok su Srnić i Sanogo držali sredinu terena. I pored inicijative Zvezde, prvu šansu imao je Partizan, ali je zicer Menigu odbranio Borjan. Umesto da taj detalj unese nemir u redove Zvezde, desilo se suprotno.

Jurnuli su crveno-beli na gol Partizana još žešće, a u jeku inicijative preko Ohija došli su do prvog gola. Posle toga nastala je erupcija oduševljenja na Marakani. Igrala je Zvezda kao u transu, ređale su se šanse preko Kataija i Kange. I kada je bilo izvesno da će se poluvreme završiti 1:0, usledio je još jedan napad Zvezde po levoj strani, Zdjelar je loše odbio loptu, a na nju je naleteo Katai i bukvalno pocepao mrežu Popovića.

Trener Stanković umrtvio je igru u drugom delu, onako italijanski. Partizan je prividno imao inicijativu na početku, ali bez prave šanse za gol. Zvezda je dominirala na sredini terena, gde je Srnić bio ubedljivo najbolji igrač derbija, pohapsio je igrače Partizana, što je davalo krila Kataiju i Ivaniću.

Upravo je Ivanić imao dve zicer šanse da pobedu Zveze učini ubedljivijom, ali mu se nije dalo. Trener Partizana Stanojević izvršio je pet izmena, ali nije uspeo da svoj tim vrati u život, tako da je Zvezda rutinski privela utakmicu kraju i upisala tri vredna boda koji su je vratili u borbu za trofej.

Izvor: Kurir Foto: Twitter @crvenazvezda_en