Mnogo čudnih poteza prethodnog leta sada dolaze Vasiliju Miciću na naplatu. I to bukvalno.
Odlučio je da promeni agenciju koja ga zastupa, odlučio je da donese neočekivanu odluku o nastavku karijere i sada se došlo do ovoga.
Hapoel Tel Aviv se već vratio svakodnevnim obavezama i pobedama na parketu, ali klub istovremeno prati i pravna drama koja uključuje najveću zvezdu tima, Vasilija Micića. Kako prenosi izraelski portal ONE, grčki agent Nikolaos Spanos podneo je tužbu protiv srpskog plejmejkera pred FIBA Arbitražnim tribunalom (BAT), a prema dostupnim informacijama, Micićev pravni tim već je dostavio odgovor na optužbe.
Spor datira iz perioda kada je postalo jasno da će Micić napustiti NBA ligu i vratiti se u Evropu. Kao jedno od najzvučnijih imena na tržištu, srpski reprezentativac bio je meta brojnih evroligaških klubova, posebno nakon razlaza sa dugogodišnjim agentom Miškom Ražnatovićem. U tom trenutku Spanos je uspeo da sa Micićem potpiše ugovor o zastupanju.
Ipak, saradnja je trajala veoma kratko. Samo dva dana kasnije Micić je obavestio Spanosa da raskida dogovor, dok je posao oko njegovog prelaska u Hapoel Tel Aviv na kraju realizovao španski agent Igor Krespo, poznat po saradnji sa Nikolom Mirotićem. Krespo blisko sarađuje sa agencijom Matana Siman Tova i Daga Nojštada, koja zastupa igrače poput Denija Avdije, Tea Maledona i Zakarija Rizašea.
SAZNAJTE VIŠE:
U središtu spora nalazi se pitanje provizije. Krespo je, prema standardnoj praksi, dobio proviziju od Hapoela kao deo transfernog aranžmana, dok Spanos smatra da i njemu pripada značajna nadoknada zbog ranije potpisanog ugovora sa Micićem.
Grčki agent tvrdi da sam čin potpisivanja ugovora o zastupanju obavezuje igrača na isplatu provizije, bez obzira na to što je saradnja ubrzo prekinuta i što transfer nije direktno realizovao on.
Prema procenama, vrednost tužbe kreće se između 400.000 i 600.000 dolara. Zanimljivo je da Spanos već ima jake veze sa Hapoelom, pošto zastupa nekoliko važnih igrača izraelskog kluba, među kojima su Antonio Blejkni, Danijel Oturu, Kesler Edvards i Kolin Malkolm.
U međuvremenu, Hapoel Tel Aviv iza sebe ima izuzetno uspešnu debitantsku sezonu u Evroligi. Klub je izborio plasman u plej-of osvajanjem šestog mesta i već obezbedio nastup u elitnom takmičenju i naredne godine. U Hapoelu se sada nadaju da pravni problemi njihovog najvećeg pojačanja neće ostaviti trag na njegovim partijama u završnici borbe za domaću titulu.
OSTALE TEME:
VASA MICIĆ PRED FIBA SUDOM: Bivši agent tuži srpskog plejmejkera zbog transfera iz NBA u Hapoel!
Izvor: Nova.rs; Foto: Eurohoops



