Crnogorska policija u Nikšiću je preduzimajući planske aktivnosti na otkrivanju i rasvetljavanju krivičnih dela iz oblasti imovinskog kriminala, u toku januara 2025. godine rasvetlila deset teških krađa.

– Policijski službenici Odeljenja bezbednosti Nikšić su, postupajući po prijavama građana da su izvršene provale više privremenih objekata postavljenih na Trgu Slobode, iz kojih su otuđeni dnevni pazari, kao i po prijavama vlasnika više trgovinskih i ugostiteljskih objekata iz Nikšića, da su im iz unutrašnjosti objekata takođe otuđeni dnevni pazari, preduzeli mere i radnje iz svoje nadležnosti i kao počinioce ovih krivičnih dela identifikovali troje dece – starosti 9, 10 i 11 godina, a koja su zbog uzrasta krivično neodgovorna – potvrđeno je za RINU u Upravi policije Crne Gore.

PROČITAJTE VIŠE:

Sa događajem je upoznat državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću.

Policijski službenici Regionalnog centra bezbednosti „Zapad“ će i u narednom periodu nastaviti sa preduzimanjem intenzivnih aktivnosti na zaštiti imovine građana i rasvjetljavanju krivičnih dela iz oblasti imovinskog kriminala.

POVEZANE TEME:

15 GODINA U PRAVNOJ KLOPCI: Srbi u Hrvatskoj i dalje nisu dobili stanove, evo šta sprečava izvršavanje zakona!

BOSANCI OTIŠLI U BUDUĆNOST: Uposlili robote da muzu krave, sav posao se radi elektronski!

IZGRADILE KUĆICE POD ZEMLJOM: Ove sestre osnovale selo inspirisano naseljem iz popularnog filmskog serijala! (VIDEO)

Izvor: RINA, Foto: RINA