sport

UBEDLJIVO KA ZLATU: Odbojkašice Srbije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva!

Published

on

Odbojkašice Srbije su se plasirale u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon što su u “Beogradskoj areni” pobedile Mađarsku u tri seta, rezultatom 25:20, 25, 18, 25:17.

Srbija će u borbi za polufinale igrati protiv Francuske koja je posle drame u pet setova eliminisala Hrvatsku. Meč se igra u sredu, prvog semtembra.

Furiozno je krenula Srbija u prvom setu. Pogađale su naše devojke, blok je bio odličan, a Mina Popović je servisom opteretila primačice Mađarske i čas posla je naš tim napravio razliku koja je rasla do 13 peona prednosti u jednom trenutku.

Bila je to rapsodija srpskih odbojkašica i činilo se da će ovo biti jedan od najubedljivije dobijenih setova.

To kao da je izazvalo opuštanje kod naših devojaka,, koje su počele da greše, a sa druge strane odbojkašice Mađarske su pronašle blok i servis i malo po malo krenule da tope prednost Srbije.

U jednom trenutku su serijom poena uspele da priđu na 24:20, ali je prednost bila prevelika i Srbija je osvojila prvi set.

Međutim, ta serija je dala krila Mađaricama koje su u istom ritmu krenule u drugi set i pružile žestoki otpor Srbiji.

Igralo se poen za poen sve do sredine drugog seta, kada je konačno Srbija pronašla svoj ritam i uspela da na servis Mine Popović odlepi i da dođe do šeest poena prednosti.

Od tog trenutka do kraja drugog seta, naše devojke su kontrolisale dešavanja na terenu i ovoga puta nisu dozvolile nikakve oscilacije. Drugi set je uspešno priveden kraju, što je olakšalo i igru u trećem setu.

Posle izjednačenih četiri poena, Srbija na servis Bianke Buše pravi razliku i ubrzo stiže do pet poena prednosti. Ipak, do sredine trećeg seta, Mađarska uspeva da se delimično približi i smanji na tri poena zaostatka.

Ipak, naše devojke su uspele da zadrže koncentraciju i prvenstveno uz dobar servis privedu meč kraju bez ikakve drame rezultatom 25:17 u trećem setu.

Izvor: Nova.rs Foto: Twitter / @cotiii18