43°F / 36°F
39°F / 34°F

Published 1 year ago

By Serbian Times

TO MOŽE SAMO JOKIĆ: Srpski as zabeležio tripl-dabl pre poluvremena utakmice! (VIDEO)

Nije više nikakva vest, nije više nikakvo iznenađenje. Nikola Jokić je upisao tripl-dabl.

Poraženi su surovo od Minesote nedavno Nagetsi, a sada su uzvratili istom merom. Nisu zaboravili -30, pa su sada slavili sa 146:112. Čisto da ne bude zabune. Čisto da se zna ko je glavni na Zapadu. Čisto da se zna kakva je razlika sa i bez četiri startera Nagetsa.

Nikola Jokić je nastavio da igra u svom MVP ritmu, pa je stigao do 19. tripl-dabla. Do ovog učinka je stigao već do poluvremena (to je uspeo drugi put u karijeri), pa je zato na parketu proveo tek 27 minuta značajno manje od proseka u sezoni od 33 minuta.

Jokić je postigao 20 poena uz 12 skokova i čak 16 asistencija. I dalje beleži tripl-dabl u proseku.

„Neverovatno je da je stigao do tripl-dabl u prvom poluvremenu. Lebron to radi svojim atleticizmom i Nikola to radi sa mnogo neatleticizma, ali podjednako efikasno“, poručio je Meloun.

Denver je stigao do prednosti od 49:19 posle prve četvrtine (serija 32-2) uz šut od 79 odsto iz igre. To je drugi najveći broj poena postignut u jednoj četvrtini u NBA svih vremena.

Majkl Porter Junior je predvodio kanonadu jer je postigao 19 od svojih 30 poena u prvoj četrtini. Eron Gordon je dodao 24.

Entoni Edvards je ubacio 19 za Minesotur, baš kao i Luka Garza uz devet skokova.

Džamal Marej je propustio ovaj susret zbog zapaljenja u desnom kolenu, podsetimo on je zbog kidanja prednjih ukrštenih ligamaneta u levom kolenu propustio čitavu prošlu sezonu.