General-potpukovnik Igor Kirilov, šef ruskih snaga za radijaciju, hemijsku i biološku odbranu, ubijen je 17. decembra u operaciji Službe bezbednosti Ukrajine (SBU), rekao je izvor iz ove agencije za „Kijev Independent“.

Kirilov i još jedan ruski pripadnik su poginuli u eksploziji ranije danas ispred zgrade u Moskvi.

Ukrajina je ranije optužila Kirilova za upotrebu zabranjenog hemijskog oružja u ratu protiv Ukrajine.

Eksploziv pričvršćen za skuter detoniran je kada su Kirilov i njegov pomoćnik prišli ulazu u zgradu u Moskvi.

Ukrajinski obaveštajci razneli ruskog generala u Moskvi

– Kirilov je bio ratni zločinac i potpuno legitimna meta, jer je davao naređenja da se koristi zabranjeno hemijsko oružje protiv ukrajinske vojske. Odmazda za ratne zločine je neizbežna – rekao je izvor za „Kijev independent“.

PROČITAJTE VIŠE:

Ruski istražni komitet potvrdio je da je eksploziv bio na skuteru pored ulaza u zgradu Kirilova. Ruski mediji objavili su snimke sa lica mesta, na kojima se vidi da je zbog eksplozije oštećen ulaz u zgradu, kao i prozori.

Kirilov optuživao Ameriku da razvija biološko oružje

Kirilov je više puta tvrdio da SAD šire svoju mrežu bioloških laboratorija van svoje teritorije i sprovode istraživanja sa visoko patogenim virusima i bakterijama, što, po njegovom mišljenju, predstavlja biološku pretnju za druge zemlje.

Ukrajinska Služba državne bezbednosti (SBU) je juče osudila Kirilova u odsustvu zbog upotrebe zabranjenog hemijskog oružja u Ukrajini. U saopštenju SBU se navodi da je Kirilov odgovoran za „masovno korišćenje zabranjenog hemijskog oružja“ protiv ukrajinske vojske.

POVEZANE TEME:

UKRAJINA PRED VELIKIM GUBITKOM: Rusi sve bliži osvajanju ključnog grada, Ukrajinci besni na komandante!

PUTINA KRIVE ZA KOLAPS: Evropska zemlja uvela vanredno stanje zbog Rusije!

TRAMPOV SIN ISMEJAO ZELENSKOG: Snimak ukrajinskog predsednika obišao svet! (VIDEO)

Izvor: Blic, Foto: AP Photo, File