39°F / 34°F

Published 2 years ago

By admin

SRPSKA BOKSERKA ODBRANILA TRON EVROPE: Zlato se slavilo uz „Bože pravde“

Sara Ćirković je odbranila tron na 40. Vojvođanskoj Zlatnoj rukavici za omladnice.

Jubilarni, tradicionalni i prestižni turnir u konkurenciji omladinaca i omladinki (17 i 18 godina), 40. Vojvođanska Zlatna rukavica održana je u Subotici uz učešće 189 takmičara oba pola i 21 reprezentacije sa četiri kontinenta (Evrope, Azije, Amerike i Okeanije).

Selekcija Srbije osvojila je četiri medalje, od toga u ženskoj jedno zlato koje je iskovala Sara Ćirkovic (kategorija do 50 kg), koja je u finalu savladala Anitu Adiševu iz Kazahstana, srebro Dragana Jovanović (kategorija do 52 kg), dok smo u muškoj kategoriji osvojili dve bronze, Marko Pižurica (kategorija do 86 kg)  i Lazar Lazarević (kategorija do 86 kg).

Šampionski tron turnira koji je ugledao svetlost dana daleke 1980. godine, odbranila je prošlogodišnja šampionka Sara Ćirković, aktuelna zlatna devojka Evrope u konkurenciji omladinki do 18 godina koja je i ove godine proglašena za osvajača glavnog trofeja.

Za najbolju srpsku bokserku proglašena je Dragana Jovanović, najbolja strana bokserka je Ravina iz Indije, najbolja tehničarka Elina Bazarova iz Kazahstana, najbolji takmičar osvajač 40. Vojvođanske rukavice u muškoj konkurenciji je Džamal Kuliev iz Ukrajine.

Najbolji srpski bokser je Marko Pižurica, najbolji strani bokser je Bakhtijar Anarbajev iz Kazhstana, najbolji tehničar je Daulet Tulemisov iz Kazahstana, a za najborbeniji par proglašeni su Mandengbam Jadumani Sing i Ansari Usman Mohd Sultan iz Indije.

Izvor: Nova.rs Foto: BSS