Američka teniserka srpskog porekla Iva Jovic nastavila je sjajne partije na Vimbldonu i ubedljivom pobedom izborila plasman u treće kolo najprestižnijeg teniskog turnira na svetu.

Jović je u drugom kolu bez većih problema savladala iskusnu Nemicu Tatjana Maria rezultatom 6:1, 6:2, potvrdivši da se nalazi u odličnoj formi.

Od samog početka meča mlada teniserka nametnula je visok ritam i agresivnom igrom potpuno neutralisala rivalku, koja nije uspevala da pronađe odgovor na snažne udarce i siguran servis Jovićeve.

Prvi set trajao je svega malo više od pola sata. Iva je dominirala od prvog do poslednjeg poena, prepustivši Mariji samo jedan gem.

Slična slika viđena je i u drugom setu. Jovićeva je nastavila da diktira tempo, rano je stekla prednost brejka i rutinski privela meč kraju, ne dozvolivši iskusnoj Nemici da se vrati u duel.

Bio je to jedan od najubedljivijih nastupa mlade Amerikanke srpskog porekla na ovogodišnjem Vimbldonu, a način na koji je došla do pobede pokazuje da s pravom može da se nada još boljem rezultatu u Londonu.

U borbi za plasman u osminu finala Jović će igrati protiv pobednice duela između Ekaterine Aleksandrove i Lanlane Teradue.

OSTALE TEME:

NOVI USPEH SRPSKOG GLUMCA U HOLIVUDU: Dimić dobio jednu od glavnih uloga u američkom filmu!

NEMA PRAVDE ZA STUDENTE: Andrej Tanko osuđen zbog ometanja službenog lica u Pančevu!

DRAMA U SOLUNU: Zapaljive bombe bačene ispred domova članova vladajuće stranke, petoro povređenih! (FOTO)

TRAGIČAN KRAJ POTRAGE: Telo mladog policajca (23) pronađeno kod Drinskog zaliva nadomak Loznice!

KO SU HULIGANI KOJI SU PREBILI TRENERA TELEOPTIKA: Jedan osuđen za ubistvo pa nagrađen poslovima na EXPO, drugi jurišnik iz Ćacilenda!

„KOSOVO JE SRBIJA“ I TRI PRSTA KOŠTAJU 700 EVRA: Kurtijev sud osudio 36 Srba privedenih na Vidovdan na Gazimestanu!

Izvor: B92; Foto: Printscreen Instagram @iva_jovic07

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *