46°F / 39°F
45°F / 36°F

Published 3 years ago

By admin

SRBIJA IPAK BEZ MEDALJE: Poljaci savladili naše odbojkaše i uzeli bronzu na domaćem terenu!

Srbija je doživela ubedljiv poraz od Poljske u meču za treće mesto i tako ostala bez medalje na Evropskom prvenstvu.

Poljska je u Katovicama bila bolja sa 3:0, po setovima 25:22, 25:16, 25:22.

Velika borba je viđena od starta prvog seta. Videlo se da obe ekipe žele da osvoje bronzu i da su iza sebe ostavile poraze u polufinalima.

Posle prvih šest poena u kojima smo gledali egal susret, Poljska prva pravi seriju i dolazi na plus tri. Odmah su naši odbojkaši odgovorili i brzo se vratili u egal, a onda se borba rasplamsala.

Međutim, Poljaci su na 16:16 prvo stekli dva poena, a onda uskoro i tri poena prednosti što im je omoguićilo mirnu završnicu.

Ponovo je presudio loš prijem i nesposobnost da dobru igru u polju realizujemo kroz poene iz kontanapada.

U drugom setu je usledio veliki pad u našoj igri. Posle početnih nekoliko poena u kojima se igralo izjednačeno, Poljska počinje da pravi razliku. Prvo dva poena koja smo na kratko anulirali, pa zatim i tri, da bi do sredine seta to otišlo i na deset poena prednosti. Do kraja seta su Poljaci rutinski čuvali prednost i na kraju u revijalnom tonu osvojili i treći set.