73°F / 57°F
75°F / 57°F

Published 1 year ago

By admin

SRBIJA IMA ŠAMPIONKU PLANETE: Sara Ćirković osvojila zlato na Svetskom prvenstvu u boksu za mlade!

Mlada srpska bokserka Sara Ćirković osvojila je zlatnu medalju na šampionatu sveta za omladince.

Članica kluba Obilić iz Zvornika u finalu kategorije do 50 kg savladala je Sofi Roshaug iz Danske, jednoglasnom odlukom sudija 5:0.

Ćirkovićeva je u polufinalu SP pobedila odličnu bokserku Tamanna iz Indije, odmerivši veštinu, disciplinu, talenat i snagu, kao prvakinja Starog kontinenta, sa šampionkom Azijske boks konfederacije.

Na medalju u ovom uzrastu srpski boks čekao je od 1998. godine, kada je u metropoli Argentine, Buenos Ajresu, srebro osvojio Geard Ajetović, dok je Dejan Ribać osvojio bronzu.

Ćirković je ujedinila svetsku i evropsku titulu, nakon što je pre sedam meseci osvojila zlato na kontinentalnom šampionatu.