45°F / 36°F

Published 2 years ago

By admin

SRBIJA IDE NA SVETSKO: Košarkašice pobedile Australiju posle drame i preokreta! (VIDEO)

Košarkašice Srbije savladale su Australiju rezultatom 78:71, čime su izborile plasman na Svetsko prvenstvo ove godine.

Meč je bio pun preokreta, ali je Srbija u poslednja tri minuta uspela da prelomi meč u svoju korist.

Apsolutni heroj dana bila je Ivon Anderson koja je postigla čak 30 poena uz šest skokova.

Adekvatnu pomoć imala je od Aleksandre Crvendakić koja je postigla 12, odnosno Tine Krajišnik koja je ubacila 11 poena.

Najbolja kod Australijanki bila je Vitkomb sa 18 poena i šest asistencija, dok je Alen imala 15 uz osam skokova i šest asistencija.

Srbija je ovom pobedom obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo koje se održava ove godine u Australiji.

Od samog starta utakmice igralo se brzo, a obe selekcije su razmenile po dva koša na startu.

Igralo se koš za koš, a za Srbiju su uglavnom poentirale Anderson i Crvendakić. Ćađo je pogodila trojku nakon pasa koji je primila praktično na zemlji, nadovezala se Ivon sa prodorom, ali je Alen uzvratila na drugoj strani za 12:10.

Imala je Srbija nekoliko statičnih napada, ali je Crvendakić pogodila uz zvuk sirene za 16:12.

Od tog trenutka, Srbija je krenula da gubi lopte kao na traci, Australijanke su imale dve lako realizovane kontre i za tili čas je bilo 18:18.

Na kraju prvog dela Raca je probila i atraktivno asistirala za 24:20 za Srbiju.

Australija je u drugom periodu počela da pogađa za tri poena. Prva u nizu pogodila je Garbin, a kasnije se nadovezala Vitkomb.

Anderson je po drugi put iznudila tri penala, ali je oba puta pogodila dva od tri slobodna bacanja.

Najzanimljivi momenat u prvom poluvremenu dogodio se u 18. minutu utakmice, kada je Talbo udarila laktom Jovanu Nogić u glavu. Sudije su pregledale snimak i Australijanka je isključena.

Srbija je napravila seriju 4:0, ali je Australija i dalje imala prednost – 37:36.

U poslednja dva minuta prvog dela, Džordž je pogodila jedno slobodno bacanje, Vitkomb je poentirala iz prodora, a Crvendakić nakon rolinga za 40:38 za Australiju.

Treći period Australija je otvorila poenima Alen i trojkom Medžen. Priključila se i Vitkomb, koja je nekoliko puta tokom meča trčala od koša do koša.

Crvendakić nije dozvolila da se Australijanke odvoje, pošto je pogodila trojku za 49:49.

Australija je vezala četiri poena, a Srbija se mučila u napadu sve do kraja treće deonice. Australijanke su imale prednost od 56:53 pred završnih deset minuta.

U poslednjoj četvrtini Srbija je “zategla” odbranu, Anderson je pogađala iz svih pozicija, a navijači su to osetili i svi u dvorani su bili na nogama.

Nogić je preuzela odgovornost na tri minuta do kraja, a izborila je tri penala od kojih je pogodila dva za 65:62.

Verovatno i odlučujući koš je postigla Čađo, kada je na oko dva minuta do kraja pogodila trojku. Od toga se Australijanke nisu oporavile, iako je u završna dva minuta bilo mnogo uzbuđenja.

Najpre je Australijanka pogodila uz faul, a nadovezala se Vitkomb trojkom. Krajišnik je bila precizna za dva, a Anderson se nakon promašaja Australijanki “ušunjala” i uhvatila defanzivni skok. Krajišnik je faulirana, a sa linije penala je bila polovična.

Australija je nakon dobrog protoka lopte pogodila za tri, ali je usledila tehnička greška, zbog smetnji pri izvođenju lote. Čađo je najpre pogodila jedan, a onda još dva penala i sve je bilo gotovo.

Na kraju je Srbija slavila sa 78:71, dok je u drugom meču grupe Koreja bila bolja od Brazila sa 76:74.