41°F / 34°F

Published 2 years ago

By Antonije Kovačević

ŠOK U DUBAIJU: Đoković izgubio, od ponedeljka prepušta teniski tron Medvedevu!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković poražen je u četvrfinalu turnira u Dubaiju od Čeha Jirži Veselog rezultatom 2:0 u setovima 4:6, 6:7 (4:7)

Ovim porazom Novak je faktički izgubio mesto broj 1 na svetskoj rang listi, pošto je Danil Medvedev na turniru u Akapulku već postigao isti rezultat kao Đoković, što će mu biti dovoljno za prvo mesto na rang listi od ponedeljka.

Eliminacijom u četvrtfinalu Dubaija Đoković je izgubio 410 bodova i sada ima 8465, a Medvedev je u Akapulku već zaradio 90 bodova i stigao do ukupnih 8525.

Zanimljivo, Veseli i Đoković su se sastali još samo 2016. godine u Monte Karlu, gde je Čeh takođe izašao kao pobednik, pa su sada Kirjos i Veseli retki igrači koji imaju bolji međusobni skor od srpskog tenisera.

Kirjos već dugo vodi sa 2:0 u pobedama protiv Novaka, sada se time može pohvaliti i Veseli.

Već na samom početku meča Veseli je stavio do znanja Novaku da se nije uplašio i da je pun samopouzdanja

Odmah je stekao brejk prednosti, Đoković je potom uspeo da uzvrati, ali na kraju prvog seta Čeh još jednom osvaja gem na Novakov servis i dobija ovaj deo igre sa 6:4.

Ni u drugom setu Novak nije podigao nivo igre, Veseli je ponovo video svoju šansu koju je iskoristio u sedmom gemu za prvi brejk u drugom setu.

Poveo je Veseli zatim i sa 5:3, ali se Đoković nije mirio sa porazom, uspeo je konačno da dođe do brejka, zahvaljujući kom je osvojio tri gema u nizu i poveo sa 6:5.

Veseli je na svoj servis uspeo da se izbori za ulazak u taj-brejk u kom je odlično startovao, poveo sa 2:0, pa 3:1 i do kraja sačuvao prednost

Veseli će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Šapovalov-Berankis.

Izvor: Kurir Foto: Youtube