sport

SENZACIJA NA MUNDIJALU! Japanci dobili Nemce, presudio im bivši fudbaler Partizana! (VIDEO)

Published

on

Fudbaleri Japana napravili su novo iznenađenje na Mundijalu, pobedom nad Nemačkom nakon preokreta rezultatom 2:1 (0:1). Apsolutni junak Japana je bivši fudbaler Partizana, Takuma Asano.

U prvom poluvremenu viđena je potpuna dominacija Nemačke.

Japanci su zapretili samo u uvodnim minutima utakmice, kada je opravdano poništen gol Maedi. U nastavku su Panceri pokušavali najčešće šutevima iz distance, ali bezuspešno.

Ključan trenutak u prvom poluvremenu dogodio se u 32. minutu kada je Raum fauliran u šesnaestercu Japana od strane golmana Gonda. Ilkaj Gundogan je bio siguran sa bele tačke (33. minut).

Do kraja poluvremena viđen je nastavak dominacije Nemaca, a u nadoknadi vremena nakon VAR intervencije poništen je gol Haverca zbog ofsajda. Nastavila je Nemačka sa napadima u drugom poluvremenu, najviše preko mladog Džamala Musijale.

U drugom poluvremenu nastavili su Nemci veoma ofanzivno, Musijala je mučio odbranu Japana, a onda se dešavaju ključni momenti utakmice.

Takuma Asano ulazi u igru u 57. minutu, a Ricu Doan u 71. i pokazaće se da su upravo njih dvojica bili ključ preokreta. Asano je odmah po ulasku pravio probleme odbrani Nemačke i razbudio svoju ekipu.

Izjednačio je Japan preko Doana u 75. minutu, nakon jednog odbijanca.

A onda magija Asana u 83. minutu. Sjajno je utrčao na dodavanje Itakure i iz teškog ugla matirao Nojera, za potpuni preokret.

Pokušavali su Nemci do kraja da dođu do izjednačenja, ali odbranili su se Japanci.

Tako je nakon Saudijske Arabije, Japan napravio novu apsolutnu senzaciju u prvom kolu grupne faze Mundijala.

Izvor: Kurir Sport Foto: The Indian Express