41°F / 34°F

Published 1 year ago

By admin

ŠAĆIRI I DŽAKA IDU KUĆI SA 6 KOMADA: Portugalci isprašili Švajcarce bez Ronalda!

Portugal je poslednji četvrtfinalista Mundijala u Kataru, nakon pobede nad Švajcarskom sa ubedljivih 6:1.

Trostruki strelac Portugal bio je Gonsalo Ramos, po jedan gol postigli su Pepe, Gerero i Rafael Leao, dok je poraz Švajcaraca ublažio Akandži.

Portugal će u četvrtfinalu igrati protiv najprijatnijeg iznenađenja turnira, Maroka, koji je nakon penala eliminisao Španiju.

Sve je iznenadila odluka selektora Santoša da u startnu postavu ne stavi prvu zvezdu Kristijana Ronalda, međutim mladi Ramos je fantastično iskoristio priliku.

Na prvom startu u dresu nacionalnog tima, 21-godišnji igrač Benfike je postigao gol.

Igrao se 17. minutu kada su Portugalci izveli loptu iz auta, lopta je došla do Ramosa koji je snažno šutirao iz veoma teške pozicije i poslao loptu u same „rašlje“ Zomerovog gola.

Portugal je na poluvreme otišao sa dva gola prednosti zaslugom veterana Pepea.

Iskusni štoper je u 33. minutu u skoku nadvisio dvojicu igrača Švajcarske i glavom zatresao mrežu, postavši najstariji strelac u istoriji eliminacione faze Svetskih prvenstava. Pepe ima 39 godina i deset meseci.

Portugalci su trijumf overili u ranoj fazi drugog poluvremena.

Ramos je drugim golom obezbedio sebi epitet junaka utakmice. Dalot je ubacio loptu sa desne strane, a mladi napadač povisio na 3:0.

Pravi debakl Švajcaraca najavio je Rafael Gerero samo pet minuta kasnije. On je pogotkom završio sjajnu kontru Portugala.

Švajcarci su ipak uspeli da postignu utešan gol, i to vrlo brzo. U 58. Akandži se našao na pravom mestu posle kornera.

Međutim, Portugalci nisu ostali dužni, u 67. minutu još jedan odlična timska akcija i atraktivna egzekucija Ramosa za prvi het-trik na ovom Mundijalu.

Za kraj, videli smo pravu majstoriju Rafaela Leea u drugom minutu nadoknade za konačnih 6:1