59°F / 43°F
48°F / 39°F

Published 2 years ago

By Antonije Kovačević

ROLAN GAROS, UŽIVO: Novak izgubio od Nadala 1:3, u četvrtom setu imao 5:2 i set loptu!

Novak Đoković izgubio je u četvrtfinalu Rolan Garosa meč protiv Rafaela Nadala sa 3:1 u setovima. Ovo je bio njihov 59 susret, a u međusobnim obračunima vodi naš Nole 30-29.

Posle velike drame, Nadal je dobio odlučujući peti set u taj-brejku sa 7:6(7:4), a ostaće zabeleženo da je Novak imao veliku prednost u četvrtom setu, kod 5:3 servirao za set i imao set-loptu.

TOK MEČA

Nadal je izjednačion 6:6 i ulazi se u taj-brejk…

Đoković se malo pribrao, osvojio svoj gem i sada čekamo Nadala da servira za opstanak u četvrtom setu 6:5.

Novak je propustio set loptu, Nadal mu je uzeo servis, a nakon toga osvojio i svoj 5:5

Teniseri nastavljaju da osvajaju svoje servise, rezultat je 5:3, Đoković servira za osvajanje četvrtog seta.

DRUGI SET: Đoković-Nadal 6:4

Đoković je u nezadrživom jurišu, osvaja servis Nadala i dobija drugi set. 6:4!

Oba tenisera su osvojila svoje servise i sada je 5:4, Nadal servira za opstanak u meču…

Još jedan gem za srpskog tenisera u nizu 4:3!

POČELO JE! Đoković osvaja još jedan brejk i izjednačuje na 3:3

Đoković se vraća u igru sa dva osvojena gema, 3:2

Novak nikako da pronađe svoju prepoznatljivu pravu igru protiv Nadala. 3:0

Nadal iskoristio sedmu brejk loptu u prvom gemu drugog seta i uzeo servis Đokoviću 1:0

PRVI SET: Nadal – Đoković 6:2

Dobro je Novak počeo, imao 15:30, ali nije izdržao. Nadal osvaja prvi set 6:2

Lagano je Đoković došao do drugog gema u meču. A sad napad na Nadalov servis… 5:2

Novak će servirati za opstanak u prvom setu. 5:1

Nadal dominira u prvom setu. 4:1

Novak je propustio dve velike brejk lopte na 15:40, ali je Nadal okrenuo. Šteta. 3:1

Đoković lagano dobija svoj servis, prvi gem u meču. 2:1 Idemo!

Nije imao mnogo muke Nadal da osvoji gem na njegov servis. Novak je osvojio dva poena, ali nije zapretio. 2:0.

Posle velike borbe i propuštene tri brejk lopte Nadal je uspio da dobije prvi gem u meču 1:0.