70°F / 52°F
72°F / 57°F

Published 2 years ago

By Antonije Kovačević

PARTIZAN POTONUO NA KIPRU: Crno-beli poveli pa stali, AEK startuje u Beogradu sa golom prednosti! (VIDEO)

U prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, vicešampion Srbije je posle preokreta poražen na Kipru u Larnaki: AEK – Partizan 2:1 (1:1). Pred oko 4.000 gledalaca, po pravoj vrelini, crno-beli su bili bolji u prvom poluvremenu, ali su potpuno pali u drugom delu i doživeli poraz. Revanš je za nedelju dana u Beogradu.

Crno-beli su opet pali posle kornera u 70 minutu, a mrežu je zatresao Bosanac Hrvoje Miličević koji je posle Gamine povratne lopte bio neometan na šest-sedam metara od gola. Prethodno je Rosales pravom parabolom namučio golmana Stevanovića, koji je jedva izbio loptu preko gola u korner, a potom je usledio preokret.

Na početku drugog poluvremena gosti iz Beograda nisu imali ni sreće, jer je Rikardo Gomeš mposle centaršuta Filipovića sa desne strane pogodio glavom prečku. Ali, to je bilo sve od crno-belih u nastavku susreta u larnaki, premalo da bi se izbegao i poraz.

Crno-beli su ostavili bolji utisak u prvom poluvremenu. Odlična igra krunisana je pogotkom Meniga u 18. minutu, posle odličnog prodora Rikarda Gomeša, koji je zaobišao i golmana Pirića. Brzi kontranapad je započeo Fejsa, a nastavio Natho.

Partizan je naivno primio gol u 34. minutu posle kornera i smušene reakcije odbrane, pogotovo neodlučnog golmana Stevanovića. Tomović je glavom pored Filipovića vratio loptu Garsiji, a ovaj pogodio za izjednačenje. Dvadesetak minuta pre kraja Miličević je dao gol za vrednu pobedu Kiprana.

Izvor: Kurir.rs Foto: Partizan, Miroslav Todorović