Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u beogradskoj Areni u prvom meču finalne serije ABA lige rezultatom 88:80.
Crno-beli su domaćini u prva dva duela, jer su u regularnom delu bili prvi.
Zvezda je osvojila šest od poslednjih sedam trofeja u regionalnom takmičenju.
Crno-beli su vodili skoro svih 40 minuta, a ključna razlika napravljena je u prvom poluvremenu, kada je Partizan išao i na plus od 22 poena.
¡FACUNDO CAMPAZZO! 🔥@basquetpasstv pic.twitter.com/FnxSfJDjX0
— TeamFacu (@TeamFacu7) June 13, 2023
Zvezda je u drugom delu utakmice više puta imala ozbiljne nalete, mogla je sve da zakuva u završnici, ali su momci u crveno-belom promašili nekoliko ključnih šuteva i na kraju nisu uspeli da stignu veliku razliku.
Najefikasniji igrač Partizana bio je Zek Ledej sa 24 poena i pet skokova, dok je Kevin Panter imao 19 poena uz po četiri skoka i asistencije. Ključni igrač za crno-bele u trećoj četvrtini bio je Alen Smailagić, koji je meč završio sa 11 poena i četiri skoka, od čega čak tri ofanzivna.
Kod Zvezde se istakao Ognjen Dobrić sa 17 poena i šest skokova, dok je Fakundo Kampaco imao dabl-dabl učinak sa 15 poena i 10 asistencija. Dvocifreni su bili još Filip Petrušev sa 11, kao i Ben Bentil i Nemanja Nedović sa po 10 poena.
Naredni meč finalne serije igra se ponovo u beogradskoj Areni u četvrtak od 20 sati. Finale se igra na tri dobijene utakmice.
POVEZANE TEME:
NEIZVESNO FINALE ABA LIGE: Partizan razbio Cedevitu, pa poslao poruku crveno-belima! (FOTO)
JOKIĆ NASMEJAO AMERIKU DO SUZA: Samo da proverim da li mi je Novak čestitao… au, je**te! (VIDEO)
MOĆNA PORUKA NOLETA JOKIĆU: Evo šta je poručio Džoker Džokeru, najveći najvećem! (FOTO)
Izvor: Nova.rs
Foto: Starsport