54°F / 45°F

Published 1 year ago

By admin

NOLE NEZAUSTAVLJIV: Đoković posle lavovske borbe pobedio Medvedeva!

Novak Đoković je u neverovatnom okršaju na Završnom turniru u Torinu pobedio Danila Medvedeva. Igrala su dvojica tenisera u tri seta duel koji nije imao takmičarski značaj, ali je na kraju “egzibicija” završena u korist srpskog tenisera – 6:3, 6:7, 7:6 posle tri sata i 11 minuta.

Odlično je Novak otvorio duel i u prvom setu bio daleko sigurniji od svog velikog rivala.

Indisponiran je bio Danil, koji je tražio svoju prvu pobedu na ovom turniru. Brejk u osmom gemu i potvrda istog doneli su Novaku miran kraj seta.

Dugi gemovi obeležili u i start drugog seta, u kojem nije bilo brejkova. Svako je čuvao svoj servis, ali je posle zatraženog medicinskog tajm-auta zbog problema sa okom Novak bio van fokusa.

Medvedev je pronašao svoj ritam i uspeo u taj-brejku da ostane koncentrisaniji. Napravio je tri mini-brejka, Novak je dva puta odgovorio, ali je Danilu pripao taj-brejk rezultatom 7:5.

Odlučujući set doneo je još veću neizvesnost, upornost dvojice tenisera donela je i gem koji je trajao 15 minuta, ali je u taj-brejku ovog seta Novak bio dominantniji. Slavio je Srbin 7:2 u tom delu igre i tako stavio tačku na meč.

Novakov rival u polufinalu bio je poznat i pre ovog duela, biće to Tejlor Fric, a polufinale će igrati u subotu od 21 čas.