Kontroverzni jutjuber i TikToker Marko Radmanović iz Sremske Mitrovica, poznatiji kao Faraon, priveden je 17. jula na informativni razgovor pod sumnjom da njegov novi spot za pesmu „Žig zveri“ promoviše pedofiliju i zloupotrebu maloletnika. Međutim, umesto oštre reakcije pravosudnih organa, pušten je na slobodu bez ikakve krivične ili prekršajne prijave, nakon čega je usledilo njegovo skandalozno širenje pretnji po društvenim mrežama.
Nakon pritiska i burnih reakcija građana, pripadnici Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala (VTK), u saradnji sa PU Sremska Mitrovica i Posebnim odeljenjem VJT u Beogradu, identifikovali su i priveli Radmanovića. Izvršen je i pretres njegovog stana, pri čemu su mu elektronski uređaji privremeno oduzeti radi veštačenja.
Ipak, uprkos ozbiljnosti optužbi i uznemirenosti javnosti, nadležni organi nisu našli za shodno da mu odrede zadržavanje niti da podnesu prijavu, ostavljajući utisak da se slučaj završava na formalnom razgovoru.
Smejao se ispred stanice i pretio građanima
Da je reakcija nadležnih bila blaga i bezučinkovita, dokazao je sam Radmanović koji se odmah po izlasku na slobodu pobedonosno oglasio snimkom. On je, stojeći ispred policijske stanice u Sremskoj Mitrovici sa policijskom beleškom u rukama, otvoreno ismevao ceo proces, tvrdeći da su se i sami inspektori „smejali“ tokom pretresa.
– Tri sata su me zadržali tamo, oduzeli su mi telefone, laptopove, sve moguće hard-diskove, ceo stan su mi pretresli. Šta se desilo na kraju? Ništa nisu našli što aludira na krivično delo. Inspektori, kada su videli šta se nalazi u mojim telefonima, bukvalno su bili u čudu, blago su se smejali – izjavio je Radmanović.
Tiktoker je na kraju uputio i otvorene pretnje medijima i građanima koji su osudili njegov sporni video-materijal:
– Svi koji su prenosili laži o meni imaju 24 sata da me kontaktiraju ili ću ih krivično tužiti.
Sramna činjenica da osumnjičeni iz policijske stanice izlazi sa osmehom, dok nadležne institucije ćute i ne preduzimaju konkretne korake, ostavlja javnost u opravdanom strahu i rečito govori o sistemu koji ne uspeva da zaštiti najranjivije.
OSTALE TEME:
Izvor: Hype TV / Serbian Times, Foto: Printscreen Facebook



