45°F / 36°F

Published 4 years ago

By admin

NIKOLA JOKIĆ, NAJBOLJI CENTAR NBA: Neverovatan dabl-dabl srpskog asa za pobedu Denvera! (FOTO, VIDEO)

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su u Orlandu ekipu LA Klipersa u drugoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Zapadne konferencije, 110:101 i tako izjednačili u seriji na 1-1.

Bio je to veoma uzbudljiv meč u kojem je Denver vodio od početka do kraja, na kraju Nagetsi su uspeli da konsoliduju redove posle loše prve utakmice i uzvrate pobedom.

Fantastično je Denver otvorio meč. Jokić i Marej su počeli da “sipaju” sa svih strana, Klipersi su promašili prvih nekoliko napada, a gotovo sve što su Nagetsi uputili ka košu ekipe iz Los Anđelesa, ulazilo je u obruč.

Posle pet minuta imali su 16:4, da bi pred kraj četvrtine imali velikih 41:21, da bi je završili sa prednošću rezultatom 44:25.

Lenard je potpuno podbacio u tom delu igre, a sa druge strane Jokić je već tad imao 15 poena uz tri trojke, a Marej 11.

Zajedno su već tada postigli 26 poena, poen manje nego u celoj prošloj utakmici!

Usledilo je odmaranje Jokića na startu druge četvrtine, ali nešto kasnije i Mareja i napad Nagetsa je pomalo stao, prednost od 20 poena istopila se na 11, na 4:26 minuta do odlaska na odmor (57:46).

Video je Meloun opasnost, Klipersi su napravili seriju od 9:0 i smanjili na 57:46.

Jokić i Marej su potom odigrali odličan finiš druge deonice i na poluvreme Denver je otišao sa +16 razlike, 72:56.

Uspeo je Denver i u trećoj četvrtini da održi prednost, istina, u tome su im dosta pomogli igrači Klipersa koji nisu kažnjavali njihove promašaje u periodu od nekoliko minuta, da bi Marej i Milsap opet pogodili i na pet minuta do kraja treće deonice bilo je 83:66, da bi u poslednju ušli sa 12 poena prednosti, 89:77.

Jokić je pred kraj treće četvrtine napravio četvrti faul, to je bio veliki minus za Nagetse, pa su teret morali da preuzmu neki drugi. Majkl Porter se dobro snašao krajem tog dela, tako da je bio najzaslužniji što Klipersi nisu spustili razliku na jednocifren broj.

Primakli su se Klipersi na sedam minuta do kraja na sedam poena, ali sa dve trojke Gerija Herisa, Denver je pobegao na 99:86.

Bilo je drame u finišu, ali Klipersi nisu uspeli da se primaknu bliže od minus pet poena.

Ključne tri trojke u poslednjoj četvrtini postigao je Geri Heris, tako da je zahvaljujući tome tim Majkla Melouna uspeo da održi razliku.

Nikola Jokić je postigao 26 poena uz 18 skokova i četiri asistencije, dok je Džamal Marej postigao poen više uz tri skoka i šest asistencija.

Ovog puta, imali su i bolje pratioce u odnosu na protekli duel – Pol Milsap i Geri Heris su postigli po 13, Majkl Porter junior 11, a Monte Moris deset poena.

Kod Klipersa, Pol Džordž je postigao 22, Ivica Zubac 15, Kavai Lenard i Lu Vilijams po 13, a Markus Moris 11 poena.

Naredni, treći meč, igraju u utorak 8. septembra u 3 časa ujutro po srednjeevropskom vremenu.

Izvor: Nova.rs