46°F / 39°F

Published 3 years ago

By admin

NEVEROVATAN MEČ: Drama, preokret i pobeda Novaka uz predaju Musetija

Najbolji teniser planete Novak Đoković pobedio je italijanskog tinejdžera Lorenca Musetija u nepunih pet setova 6:7 (7), 6:7 (2), 6:1, 6:0 i 4:0.

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Italijana Lorenca Musetija izborio plasman u četvrtfinale Rolan Garosa. Museti je predao meč pri rezultatu 2:2 u setovima i prednosti Đokovića od 4:0 u odlučujućem setu. Naredni Novakov rival je Mateo Beretini.

Neverovatan meč odigrali su srpski i italijanski teniser, a nakon skoro tri i po sata tenisa, Novak Đoković beleži pobedu i plasman u četvrtfinale drugog Grend slema u sezoni.

Novak Đoković i Lorenco Museti kao da su odigrali dva meča – jedna igra i rasplet gledali su se u prva dva, a potpuno drugačiji u druga dva seta.

Novak je nešto lošije otvorio meč, često grešio i davao mladom rivalu nadu da može da bude rame uz rame sa najboljim na svetu.

Uprkos svemu tome, delovalo je Novak igra onoliko koliko je potrebno da se osvoji prvi set protiv Italijana.

Đoković je vodio sa 4:1 u taj-brejku, ali je Museti dodatno pustio ruku, pogotovo kod bekhenda i osvojio nekoliko veoma bitnih poena na neverovatan način, pogađajući same linije.

Bledo izdanje najboljeg tenisera sveta nastavilo se i u drugom setu, u kojem je Italijan prvi došao do brejka, ali je Novak ekspresno odgovorio.

Ponovo se otišlo u taj-brejk, ali je ovoga puta Museti napravio dva mini brejka, poveo sa 4:0 i do kraja taj-brejka odbranio prednost, te poveo sa 2-0 u setovima.

Delovalo je da će Đoković gotovo izvesno upisati poraz na Rolan Garosu znatno ranije od očekivanog, ali Novak ne bi bio Novak kada ne bi pronašao izlaz iz gotovo svake loše situacije.

Ključna je bila pauza za odlazak u svlačionicu koju je Đoković zatražio nakon gubljenja drugog seta. Šta god da se desilo u svlačionici, Novak je na teren izašao kao potpuno drugačiji igrač.

Stiče se utisak kao da se Novak “restartovao”, te je u trećem setu zaigrao nekoliko nivoa kvalitetnije.

Museti nije znao šta ga je snašlo, pošto je Đokoviću bilo potrebno samo 49 minuta da osvoji dva seta. Treći sa 6:1, a četvrti sa 6:0.

Italijan je četvrtom setu osvojio samo četiri poena, što dovoljno govori o nivou dominacije Đokovića.

U odlučujućem, petom setu, Novak je krupnim koracima gazio ka pobedi, pošto je napravio dva brejka i vodio sa 4:0.

Museti nije imao snage i energije da nastavi meč, pa je pri tom rezultatu odlučio da preda meč.

Novak se tako plasirao u četvrtfinale takmičenja, gde će mu rival biti još jedan Italijan, Mateo Beretini.

Beretini se u četvrtfinale plasirao bez borbe, pošto se njegov protivnik Rodžer Federer povukao sa turnira.

Izvor: RTS Foto: