55°F / 41°F
63°F / 50°F

Published 4 years ago

By admin

NEPRAVDA! Partizan izgubio od Mančester junajteda iako je bio bolji, oštećen za penal! (VIDEO)

Fudbaleri Partizana nezasluženo su poraženi od Mančester junajteda u 3. kolu Lige Evrope u okviru grupe L rezultatom 1:0 (1:0), a gol odluke postigao je Entoni Marsijal u 43. minutu iz penala.

Odlična atmosfera u Beogradu na stadionu Partizana, sjajna igra Parnog valjka, ali… sve to nije bilo nagrađeno pozitivnim rezultatom.

Izabranici Save Miloševića bili su apsolutno bolji rival na terenu. U prvom poluvremenu su nadigrali protivnika iz Engleske po izgrađenim prilikama, ali su u drugom bili još bolji – pa opet, ostali bez izjednačenja.

Posle početnog ispitivanja, šanse Partizana su se ređale kao na traci. Stativu je najpre pogodio Umar Sadik, a veliku priliku je imao i Takuma Asano, ali lopta nije htela u mrežu. Ono što je usledilo, kako to obično biva, je kazna. Samo dva minuta pred odlazak na odmor kontru su izveli gostujući igrači. Mektominej je pobegao po levom krilu, prošao Nemanju Miletića koji ga je oborio i sudija je “svirao” jedanaesterac. Sa bele tačke bio je siguran Entoni Marsijal.

U drugom poluvremenu viđena je ista slika. Partizan većim delom kontrolisao igru i napadao. Stopostotnu šansu imao je Sejduba Suma u 52. minutu, ali je golman Romero sjajno zaustavio udarac omalenog ofanzivca crno-belih.

U nastavku je Partizan svim silama pokušao da dođe do gola Junajteda, što mu je uspevalo, ali lopta naprosto nije htela u gol. Sporna situacija dogodila se u kaznenom prostoru gostiju kada je lopta pogodila u ruku fudbalera Mančestera, Vilijamsa, posle pokušaja Miletića glavom, ali sudija nije svirao penal za Partizan.

SPORNO? Igranje rukom u šesnaestercu Mančestera

U jurišima su napadali crno-beli, nošeni podrškom sa tribina, a sedam minuta pre kraja još jedna maestralna odbrana golmana Romera spasla je crvene đavole.

Veličanstvena atmosfera sa tribina davala je snagu igračima, ali gosti iz Mančestera su ipak odneli ceo plen.

Šteta, jer – nezasluženo slave. Partizan je pokazao više, šutirao daleko više (10:3 u udarcima), a na kraju ostao praznih šaka.

Izvor: Blic.rs Foto: FK Partizan