Connect with us

sport

MESI I ARGENTINA NA KOLENIMA: Saudijska Arabija nokautirala favorita na startu Mundijala (VIDEO)

Published

on

Šok, iznenađenje, senzacija, tim se rečima može opisati sve ono što se dogodilo na Lusail stadionu u Kataru, gde je Saudijska Arabija uspela da savlada jednog od najvećih favorita, selekciju Argentine – 2:1 (0:1).

Nekada je fudbalska utakmica partija šaha, a ovo je bio bolan mat koji je Erve Renar, selektor Saudijske Arabije, sevirao svom kolegi na klupi Argentine, Lionelu Skaloniju.

Priča o tome kako se igra do poslednjem zvižduka i da ne treba gubiti veru, Saudijci su demonstrirali i tako naterali jednu od najboljih selekcija predvođenu jednim od najvećih svih vremena, dokle ovakvim odnosom? Argentinci su odigrali fenomenalno prvo poluvremem, lepršavo, poletno, sa puno lepih poteza i na kraju jedan gol i tri poništena.

U drugom, potpuno su se raspali, ali to nije posledica samo sreće. Saudijci su bili strpljivi, u prvom delu su ih šest puta uhvatili u ofsajd zamci, od toga tri poništena gola, a u drugom su uloge zamenjene. Ni traga ni glasa od autoritativnog favorita, dok su Saudijci leteli, pravovremeno uklizavali, uz parade golmana i blickrig otvaranje poluvremena, za pobedu, veliku, koju će pamtiti i prepričavati.

Četa Lionela Skalonija put katarske pustinje krenula je sa namerom da se kući vrati sa trećim peharom namenjenim najjačoj selekciji sveta. Slatke reči su očito opile, a sada je stigla packa, možda i u pravo vreme za njih, kao dokaz da kvalitet i moć moraju da pokažu i na terenu.

Lionel Mesi im ja sa kreča doneo vođstvo u desetom minutu, da bi u drugom poluvremenu istu anulirali i potpuno poništili Al Šehri i Al Davsari sa dva sjajna gola, u 48. i 53. minutu. Ako nekoga budu nosili navijači Sudijske Arabije posle ove utakmice na rukama, to će verovatno biti golman Mohamed al Ovais, koji je u najvažnijim momentima blistao i kumovao jednoj od najvećih, ako ne i najvećoj pobedi u istoriji svoje selekcije.

Izvor: Sportal Foto: Printscreen Instagram @FIFA