48°F / 39°F

Published 2 years ago

By Antonije Kovačević

MAKEDONCI I ŠVEĐANI BEZ KATARA: Portugal i Ronaldo rastužili komšije, Levandovski odveo Poljake na Mundijal! (VIDEO)

Večeras (utorak) su odigrane utakmice baraža u evropskoj zoni za odlazak na Svetsko prvenstvo.

Fudbalske reprezentacije Portugala i Poljske plasirale su se na Svetsko prvenstvo u Kataru, pošto su u finalu baraža bile bolje od Severne Makedonije, odnosno Švedske.

Portugal je u Portu slavio protiv Severne Makedonije sa 2:0 golovima Bruna Fernandeša u 32. i 65. minutu.

Domaća selekcija je od početka meča bila bolja i stvarala šanse, dok Severna Makedonija posle eliminacije Italije nije imala snage za još jedno iznenadjenje.

U 32. minutu su Ronaldo i Bruno Fernandeš iskoristili veliku grešku kapitena Severne Makedonije Stefana Ristovskog koji je loše vratio loptu u sredinu terena. Do nje je stigao Bruno, koji je potom odigrao dupli pas sa Ronaldom i savladao golmana gostujećeg tima.

Portugalci su i drugi pogodak postigli posle greške Makedonaca i kontranapada. U tom 65. minutu akcija je završena sjajnim centaršutem Žote i drugim golom Bruna.

Istim rezultatom slavila je i Poljska na svom terenu protiv Švedske.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je Poljska posle samo četiri minuta igre u nastavku povela golom Roberta Levandovskog sa penala. Pobedu i plasman Poljaka na Mundijal potvrdio je Pjotr Zjelinski u 73. minutu.

Žreb grupa za Svetsko prvenstvo zakazan je za petak, a turnir u Kataru je na programu od 21. novembra do 18. decembra.

Tekst: Kurir/Serbian Times Foto: Youtube