41°F / 34°F

Published 1 year ago

By Antonije Kovačević

HRVATI ZASLUŽENO DO BRONZE: Marokanci nisu uspeli da stignu do nove senzacije na Mundijalu!

U utakmici za treće mesto na Mundijalu u Kataru, slavila je selekcija Hrvatske koja je pobedila Maroko rezultatom 2:1.

Marokanci su apsolutni hit na ovom Svetskom prvenstvu, uspeli su da naprave čudo na mečevima protiv Španije i Portugala, da bi na kraju Francuska ipak bila nepremostiva prepreka za najlepšu priču Mundijala.

Na današnjem meču, već u 7. minutu Hrvati su stigli do vođstva, kada se u strelce upisao Joško Gvardiol. Tim Zlatka Dalića napravio je sjajnu akciju, Perišić je sentrirao a Gvardiol lepim udarcem glavom matirao protivničkog golmana.

Dva minuta nakon toga, Maroko je stigao do izjednačenja. Grešku u odbrani Hrvatske iskoristio je defanzivac Maroka Ašraf Dari i donosi svom timu izjednačenje udarcem glavom.

Posle izjednačujućeg gola, Marokanci su zaigrali nešto ofanzivnije, krenuli su u napad, stvarali su šanse ali su defanzivci Hrvarske bili maksimalo koncentrisani, i uspevali su da zaustave svaku pretnju po njihov gol.

Igrao se 42. minut, kada je Mislav Oršić svom timu doneo novu prednost. Sjajno je šutirao fudbaler Dinama iz Zagreba i pogodio suprotnu stranu Bonoovog gola. Lopta je pogodila stativu i nakon toga završila u mreži.

U drugom poluvremenu, viđena je velika borba na terenu. Pokušavali su Marokanci da stignu do izjednačujućeg gola koji će im obezbediti bar produžetke, ali u tome nisu uspeli.

U 74. minutu, Marokanci su imali najbolju šansu u drugih 45 minuta. Tada je Ziješ stao sam ispred protivničkog golmana, ali je Livaković sjajno intervenisao i sačuvao svoj gol.

Od tada, pa do kraja meča, Hrvati su kontrolisali igru na terenu, i uspešno otklanjali svaku potencijalnu opasnost ispred svog gola.

Ipak, Marokancima treba skinuti kapu na svemu što su napravili na najvećoj fudbalskoj smotri na svetu. Napravili su nekoliko senzacija, igrali su fenomenalan fudbal i pokazali kako treba da se bori za reprezentativni dres.

U finalu Mundijala, snage će odmeriti fudbaleri Francuske i Argentine, a taj meč je na programu sutra od 16 sati.

Izvor: Kurir Sport Foto: Adam Davy / PA Images / Profimedia