Direktor novoformirane Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Vlade Srbije Arno Gujon saopštio je na 25. godišnjicu borbe srpskih vojnika na Košarama, da su Košare sinonim za hrabrost i patriotizam koji će nadahnjivati buduće generacije, prenosi Kosovo Online.
Gujon je putem društvene mreže „X“ podsetio da se danas obeležava „25 godina od herojske borbe srpskih vojnika na Košarama“.
-U mom detinjstvu kada je otac hteo da mi objasni šta je hrabrost pričao mi je o Leonidi i bici na Termopilima. Ta bitka je kroz vekove postala sinonim za hrabrost i žrtvu u evropskim narodima – naveo je Gujon.
Данас обележавамо 25 година од херојске борбе српских војника на Кошарама.
— Arno Gujon (@ArnoGujon) June 14, 2024
У мом детињству када је отац хтео да ми објасни шта је храброст причао ми је о Леониди и бици на Термопилима. Та битка је кроз векове постала синоним за храброст и жртву у европским народима.
Србија има… pic.twitter.com/OopqOrrzVV
On je dodao da Srbija ima svoje moderne Termopile.
-Srbija ima Košare! Košare su sinonim za hrabrost i patriotizam koji će nadahnjivati buduće generacije. U tome se ogleda veličina podviga golobradih mladića – graničara koji su se nepokolebljivo borili rame uz rame protiv nadmoćnijeg neprijatelja koji je napadao sa kopna, neba i mora – naveo je Gujon.
Istakao je da „imamo večni dug prema ovim herojima koji su tokom osam nedelja žestokih borbi branili južnu granicu i celu Srbiju“.
-U trenucima kolebanja i malodušnosti setićemo se njihove hrabrosti i žrtve – zaključio je Gujon.
PROČITAJTE VIŠE:
Izvor: Kurir
Foto: Dragana Udovičić



