46°F / 39°F
45°F / 36°F

Published 1 year ago

By admin

EKVADOR SA POLA GASA PROTIV DOMAĆINA: Katar izgubio 0:2 na startu Svetskog prvenstva!

U prvom meču na SP, Ekvador bez većih problema savladao selekciju domaćina Katara sa 2:0, oba gola postigao Ener Valensija.

Utakmicom između Katara i Ekvadora zvanično je počelo Svetsko prvenstvo. U premijernom duelu dilema nije bilo, predstavnik Južne Amerike slavio je rutinski trijumf, uz dva gola prve zvezde tima, Enera Valensije, koji je pogađao u 16. minutu iz jedanaesterca potom u 31. iz igre – 0:2.

Bila je to igra mačke i miša. Daleko kvalitetniji Ekvador, sa ne mnogo utrošene energije, bio je apsolutno dominantan protiv ipak skromne ekipe domaćina. Retko su Katarci prelazili na polovinu Ekvadora, gotovo da nisu ni zapretili u prvom poluvremenu, osim u poslednjem sekundu tog dela igre, kad je Almoez Ali promašio veliku priliku. Pitanje je da li je u tom momentu bio u ofsajd poziciji.

Kad već pominjemo ofsajd, viđena je i prva prilično sporna situacija. I to već u trećem minutu utakmice, Valensija je tada salvadao Al Šeba. Činilo se da je sve regularno, ali posle poziva iz VAR sobe, bez gledanja te situacije, Orsato je pogodak poništio.

Nije to mnogo pomoglo Katarcima. Nastavili su Ekvadorci sa sjajnom igrom, a posle odlične kontre koja je krenula sa njihove polovine Valensija je izbio sam ispred golmana Al Šeba, koji ga je prilično naivno oborio. Orsato je opravdano pokazao na belu tačku, a Valensija je bio izuzetno precizan, bio je to prvi pogodak na ovom Mondijalu.

Južnoamerikanci su igrali u laganom ritmu, ali nije bilo nikakvih dilema, osim kad će ponovo Katar vaditi loptu iz svoje mreže. Dogodilo se to u 31. minutu, a ponovo je Valensija bio strelac. Ovoga puta posle odličnog centaršuta sa desne strane Presijada, prva zvezda Ekvadora je glavom savladala Al Šeba.

Daleko mirnije je bilo drugo poluvreme. Ekvadorci su očigledno dobili ono što su hteli, imali su dva gola prednosti i rutinski su odrađivali posao, domaći su bili nešto agilniji, ali opet gotovo nemoćni u napadu. Doduše, imali su nekoliko pokušaja, nedovoljno da meč učine zanimljivijim.