59°F / 41°F
46°F / 39°F

Published 2 years ago

By Antonije Kovačević

DONČIĆ I KOKOŠKOV DEMOLIRALI SANSE: Zajedno sa Marjanovićem napadaju veliko finale protiv Karija i Bjelice!

Dalas Maveriksi idu u finale Zapadne konferencije NBA pošto su u odlučujućoj, sedmoj utakmici, više nego ubedljivo savladali Finiks Sanse sa 33 koša razlike: 123-90!

Pobednik se znao već na poluvremenu, kada je ekipa predvođena Lukom Dončićem na terenu i Džejsonom Kidom, Igorom Kokoškovim i Bobanom Marjanovićem na klupi, otišla na odmor sa pokazalo se nedostižnih 57-27

Luka Dončić je bio spektakularan, za jedno poluvreme ubacio je 27 poena, taman koliko i cela postava Sansa, koja nije mogla da probije “ključ odbranu” Teksašana.

Utakmicu je Dončić završio sa 35 poena, 10 skokova i četiri asistencije za samo 30 minuta igre. Dinvidi je još ranije pokazao da je više nego dostojna zamena za povređenog Tima Hardaveja Džuniora, tako da 30 njegovih poena i nije neko iznenađenje.

Odmah iza ove dvojice bio je Brunson sa 24 poena, te je Dalas rasturio Finiks u utakmici od koje se očekivala velika borba do poslednjeg trenutka. O nemoći Feniksa najbolje govori podatak da je kao najbolji strelac završio Kam Džonson sa (simboličnih) 12 poena.

Boban Marjanović zabeležio je dva poena iz dva pokušaja, ali je kao i obično mnogo doprineo atmosferi na klupi, pa se slobodno može reći da je Bobi neka vrsta assistant coacha sa klupe za rezervne igrače.

Valja napomenuti da je Finiks uništen domaćim oružjem. Igor Kokoškov, bivši head coach Sansa, a sada prvi pomoćnik Džejsona Kida, uništio je bivši klub ofanzivnom taktikom pored koje su njegovi doskorašnji puleni izgledali kao početnici. Tako rastureni Finiks nije bio u stanju da se koncentriše u napadu, pa je posledica toga situacija u kojoj Buker na jedvite jade izađe iz “cigana”, sa 11 poena i šutem 3/14 iz igre.

Ovom pobedom Maveriksi su zakazali veliki okršaj sa Golden Stejt Voriorsima Nemanje Bjelice kako bi u odlučili koji će tim predstavljati Zapadnu konferenciju u finalu NBA lige.

Piše: Antonije Kovačević Foto: Getty images