Dosadašnji predsednik Vaterpolo kluba Novi Beograd i nekadašnji trofejni reprezentativac Slobodan Soro izabran je za novog predsednika Vaterpolo saveza Srbije.

Slobodan Soro je bio jedini kandidat za predsednika Vaterpolo saveza Srbije (VSS). Izabran je na današnjoj izbornoj sednici Skupštine.

Soro je na mestu predsednika zamenio Viktora Jelenića, koji je bio na čelu saveza od aprila 2018. godine.

Nekadašnji golman osvojio je tokom reprezentativne karijere osam medalja na velikim takmičenjima. Okitio se sa dve bronze na Olimpijskim igrama, po jednim zlatom i srebrom na svetskim prvenstvima, kao i sa dva zlata, jednim srebrom i jednom bronzom na šampionatima Evrope.

Posle Srbije Soro je igrao i za selekciju Brazila, sa kojom je osvojio bronzu na Panameričkim igrama u Limi 2019.

Dva puta je bio klupski šampion Evrope – 2000. sa ekipom Bečeja i 2011. sa Partizanom, čiju kapicu je nosio u nekoliko navrata.

Za predsednika Skupštine VSS izabran je Marko Avramović, aktuelni generalni sekretar Udruženja vaterpolo trenera Srbije i nekadašnji reprezentativac.

Soro i Avramović su izabrani na četvorogodišnji mandat.

OSTALE TEME:

„VRELA NAFTA POTEKLA ULICAMA“: Rusi naredili evakuaciju stanovništva nakon ukrajinskog udara na rafineriju! (VIDEO)

JOŠ JEDNO REMEK DELO SE VRAĆA U SRBIJU: Ministarstvo Kulture otkupilo legendarnu sliku Paje Jovanovića!

DELE VIŠE OD 400.000 NALEPNICA „STUDENTI POBEĐUJU“: Studenti u blokadi pokrenuli akciju u 54 grada širom Srbije!

BRANKO RUŽIĆ: Za razliku od SNS-a, članovi SPS-a nikada nisu nosili maske, moramo da mislimo na budućnost posle Vučića!

DONALD TRAMP NAREDIO PRIPREME: Amerika se sprema za dugotrajnu blokadu Irana, cilj ekonomski pritisak!

Izvor: RTS, Foto: Dusan Milenkovic / ATAImages

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *